Rehber Konu

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
11 çıkmış youtubede kurulumunu gördüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama apple gibi olmuş biraz..

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Krdşm Win7 varken Win11 konuşmak ayıb olmaz mı?
(!)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Krdşm Win7 varken Win11 konuşmak ayıb olmaz mı?
(!)
Yarın bir gün de win11 varken de bilmem kaçıncı windows u konuşmak ayıp olmaz mı? Diyecekler ?

Windows dönemi son geliyor linux tabanlı isletim sistemleri çoğaldı

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Sisteminiz güncel ve güçlü ise Win10 gayet stabil. Eski sistemlerde kararsız çalışıyor.
Yani sistemi 2012 yılında toplamıştım ama günümüz şartlarında hala tüm OS' leri kaldırabilecek güçte.
8GB RAM - FX6100 işlemci - HD7850 grafik kartı.
Gerçi benim sorunum Harddisk yüzünden oldu. Durduk yere 20-30 saniye kilitleniyordu PC. Sonra kendine geliyordu. Bir türlü çözemedim. Herkes SSD kullanın deyince Win8.1 döndüm mecbur. Ama günümüz şartlarında HDD hala yaygınken, Microsoftun buna çözüm bulamaması çok garip.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
Windows 11 çıkacak. 2021’de Windows 10 artık güncel donanımlara yeteri kadar tepki veremiyor. aka.ms/windows11 adında ki bir bağlantıda bunu doğruluyor. Bu bağlantı sizi Microsoft sayfasına yolluyor. Windows 11 yerine başka bir şey yazarsanız da Bing sayfasına yolluyor. Windows 10 yazarsanız ise Windows 10 sayfasına yolluyor. Yani çıkma ihtimali gayet kuvvetli. Microsoft kaynaklı bir bağlantı çünkü bu.
Windows 10’dan sonra yeni sürüm çıkmayacak dediler diyenler de takvime bir bakarsa seviniriz. 2015 yılında bu sözü söyleyen adamlar şu an Microsoft’da çalışmıyor. Zamanında XP’ye SP3 çıkmayacak diyip SP3 çıkartan bir firmadan bahsediyoruz ayrıca. Keza aynı şey DOS döneminde de oldu. Windows 98 son MS-DOS tabanlı sürüm olacaktı güya. Ama sonra Windows ME çıktı. :) Yani bırakın bu Microsoft’un “bu son olacak.” gibi iddialı ve yalan sözlerine inanmayı. macOS şu an Windows’u böcek gibi eziyor. Sürüm numarası da önce geçen yıl 11, şimdi ise 12 oldu. Microsoft’da 10’da takılıp kalmayacaktır.
öngörüsü süper arkadaş

Şimdi ben Windows 11 kullanacak olsam, sürücüleri falan nasıl yükleyeceğim? Var mıdır?
Win 10 sürücülerinin aynısını kurabilirsiniz :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Neden sıfır bir temayla yapmadılar ki şu işletim sistemini?
Windows 10'u ctrl+v yapıp az modlamışlar. Başka büyük bir fark görebilen varsa lütfen bizleri aydınlatsın.

Emir Onurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çok minik bir ihtimal ama her sene Windows çıkarıp sürüm yükseltmesinde key istemezlerse ne olur acaba? macOS kopyası derler heralde ?

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Windows 11 için tpm destekli bir anakart olması yükseltme için de mi geçerli arkadaşlar? Casper’ın h61 anakartı elimde var win8.1 ve 10 yükseltmelerinde bir sıkıntı olmadı acaba bu gereksinim ortadan kalkacak mı?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Windows 11 için tpm destekli bir anakart olması yükseltme için de mi geçerli arkadaşlar? Casper’ın h61 anakartı elimde var win8.1 ve 10 yükseltmelerinde bir sıkıntı olmadı acaba bu gereksinim ortadan kalkacak mı?
Hiçbir şey bilmiyoruz. Tpm sadece şifreleme ile alakalı bir durum. Malum developer sürümü. Tanıtım günü sonrasında esas sürüm çıktığında anlaşılır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Tamam windows 11 ama TPM ve Secure Boot ne alaka? neden windows 10 TPM ve Secure Boot olmadan yükleniyor?
Secure boot belli değerler atıyor sıfırlandığında boot etmeme olabiliyor. Tpm de yazılımsal olarak diski şifreliyor. Şirket çalışanları haricinde başkaları test edilmesin diye olabilir. Bundan dolayı Microsoft yazılımcıların ekleyip veya çıkardığı şeyler sızmasın diyedir. Secure boot ile alakası yok yalnız.

Soft Donanım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
127
Dostlar hade yine kötüyüz. Sistem gereksinimleri tavan yapacak(!).

Minimum sistem gereksinimleri inşallah şöyle olmaz;

- 8 GB ve 2400 Mhz Ram,
- 6 çekirdekli işlemci.

SDN'deki haber;
2025 son bulunacak denilen Windows 10, Windows 10'un ilk varyasyonu. Uzun süreler aramızda olacak.
Diğer sürümleri çok uzun süreler arada olacak

Ama çıkacak mı gerçekten, bilmiyorum.

Ama şöyle bir düşüncem var.
Apple macOS gibi olabilir.

Ufak güncellemeler ile Windows 11,
Windows 12 gibi falan.
Ben Windows 11'e geçtim bile şuan kullanıyorum. Bıkmıştım Windows 10'dan.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windowsfunny.jpeg

☺️

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Çok FPS arttırıyormuş. Geçeceğim bugün. Yanlış hatırlamıyorsam, Windows 10 Beta kullanırken, ana sürüme yükseltmiştim. Bu da öyle olur.
Yalnız sızdırılan bu sürüm beta bile değil. Birkaç gün sonra muhtemelen farklı bir sürüm ile karşılacağız. Belki de beta olur...
10X için 2022'deki cihazlarda yüklü geleceğine ilişkin haberler vardı. Tahminimce bu sene sonu anca kararlı sürüm çıkar.