Soru Windows 10'un bir alternatifi olmaması

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar merhaba.

Bir araç olarak düşünürsek, modifiyeli bir Windows 10'un bir alternatifi yok sanki.

Verimlilik, performans, pil gücü, oyun ve uygumlama uyumluluğu modifiyeli bir Windows 10'da çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Ram kullanımı da düşük 700 MB kadar boşta.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Arkadaşlar merhaba.

Bir araç olarak düşünürsek, modifiyeli bir Windows 10'un bir alternatifi yok sanki.

Verimlilik, performans, pil gücü, oyun ve uygumlama uyumluluğu modifiyeli bir Windows 10'da çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Ram kullanımı da düşük 700 MB kadar boşta.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.
zaten windows o konuda en iyisi render vs için macos tercih edilebilir bide kullanım farklılığı onun dışında en kullanılabilir işleyim sistemi windows 10

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
zaten windows o konuda en iyisi render vs için macos tercih edilebilir bide kullanım farklılığı onun dışında en kullanılabilir işleyim sistemi windows 10
Render için fiyatına göre baktığımda da Windows'u yine daha avantajlı görüyorum.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Modifiyeli Windowslar normallerine göre bellek kullanımı,hız gibi konularda kendini belli ediyor. Burada ki en büyük soru güvenlik olacaktır.

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Modifiyeli Windowslar normallerine göre bellek kullanımı,hız gibi konularda kendini belli ediyor. Burada ki en büyük soru güvenlik olacaktır.
Evet o konuda tempkinli olmak gerekir ama araç olarak iyi. Yoksa Linux'ta uyumlu programlar falan varsa zaten her şeyiyle Windows'tan iyi.

Bir kaç program yüzünden aslında;
1. Word, Excel, Powepoint,
2. Photoshop, After Effects, PremierPro,

Bir de online oyunlar yüzünden.

Diğer tarafları kullanıcı modifiyesi. Mesela Linux'ta config edersen çok uzun pil ömrü bile alırsın.

Başka da Windows'u kullanmaya gerek yok.

Linux bir amaçtır ve mevcut uygulamalar varsa en iyi araçtır.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Office programlarının açık kaynak karşılıkları var aslında: LibreOffice en güzel örneklerinden.
Grafik tasarım gibi konularda da açık kaynak örnekler ancak ne kadar iyi tartışılır.

Oyun konusunda hala çok büyük eksiklikleri var tabii ki.
Evet o konuda tempkinli olmak gerekir ama araç olarak iyi. Yoksa Linux'ta uyumlu programlar falan varsa zaten her şeyiyle Windows'tan iyi.

Bir kaç program yüzünden aslında;
1. Word, Excel, Powepoint,
2. Photoshop, After Effects, PremierPro,

Bir de online oyunlar yüzünden.

Diğer tarafları kullanıcı modifiyesi. Mesela Linux'ta config edersen çok uzun pil ömrü bile alırsın.

Başka da Windows'u kullanmaya gerek yok.

Linux bir amaçtır ve mevcut uygulamalar varsa en iyi araçtır.

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Office programlarının açık kaynak karşılıkları var aslında: LibreOffice en güzel örneklerinden.
Grafik tasarım gibi konularda da açık kaynak örnekler ancak ne kadar iyi tartışılır.

Oyun konusunda hala çok büyük eksiklikleri var tabii ki.
Libreoffice kasıyor maalesef. 5 sayfa ödev bile yazamadan donmaya başlıyor bir de Word kadar güzel değil Writer.

Ben ofisin interneti bilgi firewall yükleyerek kestim ancak öyle gizlilikle kullanıyorum.

Son mesajlar