Windows 10'da Yaşadığım Sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaşlar yaşadığım 2 başlıca problem var.

1- "Yerleşik yönetici hesabı kullanarak açılamaz." uyarısı alıyorum, 1 hafta oldu sanırım bu hata başlayalı gerçekten çok sinir edici olmaya başladı, internette araştırdım bir yerlere girdim bazı şeyleri etkin yaptım ama yine olmadı çözemedim. Hatanın resmi aşşağıda mevcut, çoğu windows yerleşik uygulamasında ve 3. parti uygulamada bu hatayı veriyor.
sorun.png

2-Güncelleme indirirken sürekli hata veriyor, bilgisayarı açıyorum uyarı veriyor, önemli güncelleştirmeler var yüklemeniz gerekiyor bildirisi eriyor ekrana tamam indir diyorum fakat gel gelelim 1-2 indiriyor derken birden hata veriyor ve güncelleştirmeleri iptal ediyor.
sorun2.png

Bahsettiğim bu iki sorun artık kısır döngüye girmiş durumda, bir türlü çözemedim. Gerçi 1-2 denemeden sonra denemekten vazgeçtim. Bu sorunlarla karşılanınız var mı? Karşılaşıp bu sorunları çözebildiyseniz izlediğiniz yolu paylaşırsanız sevinirim.

Not: Bilgisayarda virüs yok, yavaşlama yok, 3 farklı antivirüs ile tam tarama yaptırdım hiçbir promlem çıkmadı. Zaten oyun crack filan indirmediğim için virüs bulaştığını hiç sanmam oldukça dikkat ederim

İşletim sistemi orijinal.
sorun3.PNG

Son düzenleme:

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Windows sürümünüz orjinal midir?

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Normal şartlarda güncelleştirme almasında ve yüklemesinde bir problem olmaması lazım microsoftu arayıp durumunuzu açıklayın onlar uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp sorununuzu çözsünlür. Genelde güncelleme hataları orjinal olmayan windowsların sorunları.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İlk hata bende de vardı bir zamanlar. Yeni bir yönetici hesabı açarak sorunu çözebilmiştim. Varsayılan Administrator hesabını kullandığında bu sorun çıkıyordu.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Yeni bir yönetici hesabı oluşturun

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yerleşik yönetici hatasını çözdüm.

Denetim Masası > Kullanıcı hesapları >Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştire tıkladım. Aşağıdaki çubuk en aşağıdaydı, yukarıya aldım onayladım bilgisayarı yeniden başlattım sorun çözüldü fakat güncelleme sorunu hala devam ediyor

sorunçözüm.PNG

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Güncelleştirmeleri manuel yüklemeyi dene. Şu an Windows 10 1607 için 6 Ocakta çıkmış toplu güncelleştirme paketi var.

Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3213986)
windows10.0-kb3213986-x64_a1f5adacc28b56d7728c92e318d6596d9072aec4.msu

Toplu güncelleştirmeleri kendin şuradan takip edebilirsin.
Microsoft Update Catalog
Hocam peki Proxy ayarlarıyla ilgili birşey olabilir mi? Birkeresinde Windows Mağaza'dan uygulama güncelleyemiyordum, internetten birşeyler yaptım falan düzeldi. Ama ne yaptığımı hatırlamıyorum