Windows 10'a Geçmeli miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Orjinal 8.1 ile geldi pc ama Win10 canavar gibi çalışıyor memnunum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Microsoft neden yalvarsın ki kullanıcılarına indirin diye . Her gün 10 reklam çıkıyor .
Doğru, "Yalvar mıyor", "Zorluyor".
DirectX 12 aslında güzel yenilikler getiriyor ama yine de buna rağmen OpenGL kadar performans vermiyor.
Büyük oyun şirketlerinden ilk Valve bunun farkına vardı.
Valve: OpenGL is faster than DirectX — even on Windows | ExtremeTech
Bu dediklerini okumuştum. Misal Windows tarafında dediğin sebepten ötürü DOTA 2 Windows tarafından Ubuntu'dan düşük FPS verir.

Ondan sonraki büyük proje oyun için Linux tabanlı özel işletim sistemi yapmak olabilir ama herşey sırayla.
Dediğini valve yaptı ama bence çok önemli değil. 4 yıllık bir linux kullanıcısı olarak ben bile Steam OS gibi sadece oyun amaçlı bir dağıtımı kullanmaktansa Ubuntu kullanmayı tercih ediyorum. Çünkü Steam OS oyun oynamak için yapılmışken Ubuntu genel amaç için yapılmıştır.
SteamOS

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Adama cinnet gecirtmesinler. Xp yüklerim valla. 8.1'me dokunmayin.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Her yeni seye atlamamak lazim bazi malum siteler gibi. Adama problemi söylüyorsun, isletim sistemini W10 a yükselt onu tavsiye ediyoruz. 8.1 e destek vermiyoruz diyor.
O ismi lazım değili bilmeyen yoktur sanırım :D Donanım toplama konusunda birşeyler biliyorlar ama yazılım konusunda tırtlar. Bilmeden konuşuyorlar bazen ve ağızlarından çıkan lafı bilmiyorlar. Bu gerçekten sinirimi bozabiliyor. Heriflerin saplantıları var bazı konularda ve o forumun düzeni ile burası arasında da dağlar kadar fark var. İlk fark, buradaki ortam.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Windows dayatması zaten yıllardır var özellikle oyun ve DX üzerinden yürüyor w8.1 den 10 a geçmeyi gerektiren önemli bir gelişme yok DX12 dısında ancak abartıldıgı kadarda öküz bir sistem de değil o dediğiniz sitede bir ara takıldım üyeliğimi sildim sonra herşeyin günceli en iyisidir mantığı var başka bişey yok .

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Windows dayatması zaten yıllardır var özellikle oyun ve DX üzerinden yürüyor w8.1 den 10 a geçmeyi gerektiren önemli bir gelişme yok DX12 dısında ancak abartıldıgı kadarda öküz bir sistem de değil o dediğiniz sitede bir ara takıldım üyeliğimi sildim sonra herşeyin günceli en iyisidir mantığı var başka bişey yok .
Ezbere konuşuyorlar, senin işine ne yaradığını en iyi sen bilirsin. Belki 10 kullanmak istemiyorsun ve 7 yada 8 de kalmak işine geliyor, kalmak için geçerli sebeplerin var, adamların amacı insanlara yardımcı olmak değil belli.

Son düzenleyen moderatör:

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bu mesajıda editliyim imha olmadan bu konuya daha fazla yazmıycam genel fikirlerimi yazdım zaten iyi günler herkese.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Küsmece darilmaca yok arkadaslar. Konu disina sapmadan hareket edelim lütfen.

HasanReis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, Windows 10 dayım çok çok memmunum maşallah açmadığı oyun yok sadece oyun modlarında biraz sıkıntı yaşıyorum maşallah. Geçin şu ana kadar geçmemeniz DX12'nin verdiği müthiş yenilikleri kaybetmeniz demektir.(Maşallah diyin lütfen)