Windows 10 Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Windows 7 kullanıyorum Windows 10'a geçmek istiyorum çünkü hiçbir programı kullanamıyorum aslında nasıl yapabilirim biliyorum ama benim sorunum farklı bilgisayarımda uzun süredir termal macun yenilemediğim için windows 10 yükleyemiyorum çünkü format sırasında bilgisayar çok güç harcadığı ve ısındığı için kapanıyor şuan termal macunda yenileyemem ne yapabilirim?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Windows 7 kullanıyorum Windows 10'a geçmek istiyorum çünkü hiçbir programı kullanamıyorum aslında nasıl yapabilirim biliyorum ama benim sorunum farklı bilgisayarımda uzun süredir termal macun yenilemediğim için windows 10 yükleyemiyorum çünkü format sırasında bilgisayar çok güç harcadığı ve ısındığı için kapanıyor şuan termal macunda yenileyemem ne yapabilirim?
Windows 7 ye hangi uygulamalar yüklenmiyor da?
windows 7 kullanmamanızı tavsiye ederim hafif bir linux daha iyi olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasanın kapağını açın çok ısınıyorsa

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Güvenlik açısından geçmek istiyorum bilgisayara adam akıllı antivirüs yükleyemiyorum ama konu bu değil sistemin gayet yeterli windows 10 için linuxa gelince maalesef casper bilgisayar kullanıyorum ve photkey driveri olmadan linuxta kablosuz ağa bağlanamam o yüzden windows 10 a geçmeyi düşünüyorum

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Güvenlik açısından geçmek istiyorum bilgisayara adam akıllı antivirüs yükleyemiyorum ama konu bu değil sistemin gayet yeterli windows 10 için linuxa gelince maalesef casper bilgisayar kullanıyorum ve photkey driveri olmadan linuxta kablosuz ağa bağlanamam o yüzden windows 10 a geçmeyi düşünüyorum
Sistem özellikleriniz nelerdir

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Laptop kullanıyorum arka kapağı açmanın pek işe yarayacağını sanmıyorum daha öncede başıma geldi ve maalesef bilgisayarcının yolunu tuttum

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30Ghz
4X2 GB DDR3 Ram
Intel HD Graphics 3000/NVIDIA GeForce GT540M

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Linux için photkey driveri bulabilirsem neden olmasın?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Linux için photkey driveri bulabilirsem neden olmasın?
Photkey derken o nedir wifi kartı mı,linux genelde donanımları kendisi tanır zaten,isterseniz bir live olarak deneyin linuxu live olarak denerken wifi ye bağlanabiliyorsanız kurunca da drivere gerek kalmaz

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Photkey kablosuz ağ sürcüsü deneyeceğim peki hangi linux dağıtımını önerirsiniz birde kullanması zor olurmu kodlarla felan çok uğraşırmıyım yoksa windowsa benzer mi?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Photkey kablosuz ağ sürcüsü deneyeceğim peki hangi linux dağıtımını önerirsiniz birde kullanması zor olurmu kodlarla felan çok uğraşırmıyım yoksa windowsa benzer mi?
Kolay alışırsınız ama dediğim gibi ilk önce kurmadan usbden çalıştırıp wifi bağlanıyor mu diye bakın

Linux ustaları:
Dengesiz Kokarca
Ram_kafasi
GNU or NOT
46imt

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Windows 10'a geç.
Güncellemeyi yap ve sonra;
Market ve Update ile alakalı her hizmeti kapatmaya bak.

Böyle güzelce kullanabilirsin.

• Beğen
Reactions: 023

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
SSD olmadığı için çok yavaş çalışacaktır windows 10 diye düşünüyorum.

Linux Mint XFCE bakabilirsin.