Windows 10 Yavaşlıkları - Memnun Musunuz?

Windows 10'dan Memnun musunuz ?

• Evet

Kullanılan: 19 65.5%
  • Hayır

Kullanılan: 6 20.7%
  • Kısmen

Kullanılan: 4 13.8%

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

beratozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önceden windows 8.1 kullanıyordum ve bilgisayarım 6-7 saniyede açılıyordu.Windows 10'a geçtim ve neredeyse 15 - 20 saniyede açılmaya başladı ve açıldıktan sonrada 15 saniye bekletiyor kendisine anca geliyor.Bilgisayarımın özellikleri iyi sizde durum nedir ?

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
açılma yavaşlığı tamamen diskten kaynaklı defrag yapmazsan yavaşlar... 4. millenium faciası klavye ve touchpadi doğru yüklese facia olmazdı...

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Windows 10 kurmayan kursun mutlaka ben Windows 10 kullanıcısı olarak gayet memnunum. Gayet hızlı ve stabilize eğer diğer işletim sistemler dede yavaş olursa SSD alın. Gayet hızlı memun kalma sebebim belkide SSD'de olabilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben 10 dan memnun değildim 8.1'e geri döndüm artık win10 daki hatalara dayanamaz hale gelmiştim.

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
ismi lazım değil sözde arkadaş önerince kurdum... 7 gün etkinleştirmek için uğraştım klavye touchpad düzgün çalışmadı pc MSC163 anakartlı MSI notebook bende silip Pisi Linux kurdum o daha düzgün çalışıyor...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Gelmiş geçmiş en iyi windows sürümü :)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Şu ana kadarki en hızlı Windows sürümü. 8.1 den upgrade ettim, hala ilk günkü hızında.

anectodist

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Harika bir işletim sistemi, şimdiye kadarki en iyi sürüm. Bilgisayarım 5-6 saniyede açılıyor 3 saniyede kapanıyor, kullanımdan ise aşırı memnunum.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Ben XP hasatası biri olarak, Vista, Win7,Win8 hepssini kullandım. Xp'den sonra gerçekten içlerinde Xp tadını Windows 10'dan aldım. Gayet stabil, akıcı ve sorunsuz. Bilgisayarımda öyle ahım şahım özellikleri olan bir bilgisayar değil.

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Hiçbir şikayetim yok Win 10 için
Gayet hızlı. Oyunlarda bile fark etti.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
Hiç hoşuma gitmedi. Bir kere tipsiz çirkin bir sistem. Yavaş bence. Bir türlü ısınamadım. Win 7'ye geri dönmeyi düşünüyorum.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
8.1 den yükseltme yaptım bayadır kullanıyorum açılış kapanış hızı iyi sistemde herhangi bir hata meydana gelmedi fena bir sistem değil doğru yapılandırma ile kurulmadımı sistemler hangisi olursa olsun donma veya geç açılma yapar bu normal ancak direk sisteme suç atmamak gerekir genelde kullanıcılar direk basıyor formatı sisteme düzgün ayar ve cila cekmeden kullamaya balşıyor e sonra kötü tamam kardeş ama biraz özen göster sistemini iyi kur bakalım bi öle test et sata driverlarının yapısı bile sistem hızına etki edebiliyor ....

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
8.1 den yükseltme yaptım bayadır kullanıyorum açılış kapanış hızı iyi sistemde herhangi bir hata meydana gelmedi fena bir sistem değil doğru yapılandırma ile kurulmadımı sistemler hangisi olursa olsun donma veya geç açılma yapar bu normal ancak direk sisteme suç atmamak gerekir genelde kullanıcılar direk basıyor formatı sisteme düzgün ayar ve cila cekmeden kullamaya balşıyor e sonra kötü tamam kardeş ama biraz özen göster sistemini iyi kur bakalım bi öle test et sata driverlarının yapısı bile sistem hızına etki edebiliyor ....
Tamamıyla haklısın :) Bir iki tane donanımını tanımadı diye güzelim windows 10'a milenyum faciası diyenler var :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bi macos stabilitesi yok ama abartmayın. Hele de önceki windows sürümleri daha iyi diyorsunuz ya buna şaşarım.
Tabi donanım uyumsuzluğu vardır pcnizde ve eski windows sürümünde vardır onun driverı anlarım o zaman. Bu durumda da bilgisayar üreticiniz bir zahmet yeni driver çıkarsın yani.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Win10 candır gerisi hikaye..

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tamamıyla haklısın :) Bir iki tane donanımını tanımadı diye güzelim windows 10'a milenyum faciası diyenler var :D
sadece tek marka değil ki çok sayıda marka var bu durumda pegatron anakart kullanan markalarda aynı şirketin klavye touchpadini kullananlarda olması olasılı %90 bence winzort 10 fiyasko oldu... 4. millenium faciası... kaç TL bunun kutulusu? tabi single language olanı?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hahaha... kimine göre 3. millenium faciası olan windows 8.1 hatta 8 bile en iyi windows... :p
bence içtiğin şeyler sende halüsinasyon görmene sebeb oluyor... :p

sadece tek marka değil ki çok sayıda marka var bu durumda pegatron anakart kullanan markalarda aynı şirketin klavye touchpadini kullananlarda olması olasılı %90 bence winzort 10 fiyasko oldu... 4. millenium faciası... kaç TL bunun kutulusu? tabi single language olanı?

kutu fiyatlarını bilemem. Mağazalara bakabilirsin :)
3. 4. milenyum facialarını gördüğünü iddia ettiğine göre halüsinasyon sorunu sende de var :D :p

Windows 10'un tek kötü yanı güncellemelerin zorunlu olması ve sürücülerin de direkt güncelleme ile yüklenmesi. Bu durum sonucunda sorun yaşayanlara göre windows 10 berbat iken sorunsuz kullananlarda sonuç çok iyi.

beratozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Peki sistem özelliklerin ney bende windows 8.1'den geçiş yaptım.

beratozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açılma yavaşlığı tamamen diskten kaynaklı defrag yapmazsan yavaşlar... 4. millenium faciası klavye ve touchpadi doğru yüklese facia olmazdı...

İyide windows 8.1'de disk birleştirme yapmadım bilgisayar 5 saniyede açılıyordu.Windows 10'da disk birleştirme yapmadan neden bu kadar yavaş açılıyor.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
İyide windows 8.1'de disk birleştirme yapmadım bilgisayar 5 saniyede açılıyordu.Windows 10'da disk birleştirme yapmadan neden bu kadar yavaş açılıyor.
İndirdiğin İSO. dosyası temiz mi? Ne bileyim bişeyler eklenip, çıkarılmış iso. dosyası mı?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ben de win7den win10a yükselttim bilgisayarım daha hızlı çalışıyor ve program geçiş hızları arasında belli bir artis var. Gayet memnunum.

emrekirbiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bilgisayarınıza sıfır kurulum yapmanızı öneririm. SSD kullanın. Bence de windows sürümleri arasında en hızlısı Windows 10. Yani mutlaka bilgisayarınızda bir hata olmalı. Bizde gayet hızlı ve stabil durumda.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Peki sistem özelliklerin ney bende windows 8.1'den geçiş yaptım.

Benim sistemin özellikleri iyi SSD var bu yüzden hız sorunu yaşamıyorum pek sisteminizin anakart ve sata driverlarını kurun resmi sitesinden indirip ..

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Orjinal win 10 pro 64 bit kullanıyorum. Sistemimde i5 6600, gtx 970, 8gb ram ve samsung 850 evo 250gb ssd mevcut. Daha önce xp, vista, win 7 ve win 8 kullanmış biri olarak en komplike sistemin win 10 olduğunu söyleyebilirim. Hatasız kusursuz kullanıyorum. Maşallahı var aman nazar değmesin.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Win10 oldukça iyi. Sürücüleri güncel tuttukça sorun çıkarmıyor. Bir yerde görüp uygulamıştım, artık güncellemeleri denetliyor ama indirip kurmayı bana soruyor.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Win10 oldukça iyi. Sürücüleri güncel tuttukça sorun çıkarmıyor. Bir yerde görüp uygulamıştım, artık güncellemeleri denetliyor ama indirip kurmayı bana soruyor.
Bende arkaplanda indirip kuruyor hiç karışmıyorum o işlere. Tıkır tıkır hallediyor o yönünüde sevdim.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Ben cs go 'da fps stabilitesini test etmek geçtim memnun kaldım sonra temiz kurulum yaptım şu an için memnunum.