Windows 10 Yavaşlıkları - Memnun Musunuz?

Windows 10'dan Memnun musunuz ?

• Evet

Kullanılan: 19 65.5%
  • Hayır

Kullanılan: 6 20.7%
  • Kısmen

Kullanılan: 4 13.8%

• Kullanılan toplam oy
    29

beratozkan

Üyecik
Daha önceden windows 8.1 kullanıyordum ve bilgisayarım 6-7 saniyede açılıyordu.Windows 10'a geçtim ve neredeyse 15 - 20 saniyede açılmaya başladı ve açıldıktan sonrada 15 saniye bekletiyor kendisine anca geliyor.Bilgisayarımın özellikleri iyi sizde durum nedir ?

tutankenshta

Üyecik
açılma yavaşlığı tamamen diskten kaynaklı defrag yapmazsan yavaşlar... 4. millenium faciası klavye ve touchpadi doğru yüklese facia olmazdı...

PrestigeMan

Profesör
Windows 10 kurmayan kursun mutlaka ben Windows 10 kullanıcısı olarak gayet memnunum. Gayet hızlı ve stabilize eğer diğer işletim sistemler dede yavaş olursa SSD alın. Gayet hızlı memun kalma sebebim belkide SSD'de olabilir.

Lazzz

Rektör
Ben 10 dan memnun değildim 8.1'e geri döndüm artık win10 daki hatalara dayanamaz hale gelmiştim.

tutankenshta

Üyecik
ismi lazım değil sözde arkadaş önerince kurdum... 7 gün etkinleştirmek için uğraştım klavye touchpad düzgün çalışmadı pc MSC163 anakartlı MSI notebook bende silip Pisi Linux kurdum o daha düzgün çalışıyor...

/xo/

Dekan
Şu ana kadarki en hızlı Windows sürümü. 8.1 den upgrade ettim, hala ilk günkü hızında.

anectodist

Asistan
Harika bir işletim sistemi, şimdiye kadarki en iyi sürüm. Bilgisayarım 5-6 saniyede açılıyor 3 saniyede kapanıyor, kullanımdan ise aşırı memnunum.

bölge34

Doçent
Ben XP hasatası biri olarak, Vista, Win7,Win8 hepssini kullandım. Xp'den sonra gerçekten içlerinde Xp tadını Windows 10'dan aldım. Gayet stabil, akıcı ve sorunsuz. Bilgisayarımda öyle ahım şahım özellikleri olan bir bilgisayar değil.

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Hiç hoşuma gitmedi. Bir kere tipsiz çirkin bir sistem. Yavaş bence. Bir türlü ısınamadım. Win 7'ye geri dönmeyi düşünüyorum.

okinkurt

Profesör
8.1 den yükseltme yaptım bayadır kullanıyorum açılış kapanış hızı iyi sistemde herhangi bir hata meydana gelmedi fena bir sistem değil doğru yapılandırma ile kurulmadımı sistemler hangisi olursa olsun donma veya geç açılma yapar bu normal ancak direk sisteme suç atmamak gerekir genelde kullanıcılar direk basıyor formatı sisteme düzgün ayar ve cila cekmeden kullamaya balşıyor e sonra kötü tamam kardeş ama biraz özen göster sistemini iyi kur bakalım bi öle test et sata driverlarının yapısı bile sistem hızına etki edebiliyor ....

Kadima

Rektör
8.1 den yükseltme yaptım bayadır kullanıyorum açılış kapanış hızı iyi sistemde herhangi bir hata meydana gelmedi fena bir sistem değil doğru yapılandırma ile kurulmadımı sistemler hangisi olursa olsun donma veya geç açılma yapar bu normal ancak direk sisteme suç atmamak gerekir genelde kullanıcılar direk basıyor formatı sisteme düzgün ayar ve cila cekmeden kullamaya balşıyor e sonra kötü tamam kardeş ama biraz özen göster sistemini iyi kur bakalım bi öle test et sata driverlarının yapısı bile sistem hızına etki edebiliyor ....
Tamamıyla haklısın :) Bir iki tane donanımını tanımadı diye güzelim windows 10'a milenyum faciası diyenler var :D

re13el

Dekan
Bi macos stabilitesi yok ama abartmayın. Hele de önceki windows sürümleri daha iyi diyorsunuz ya buna şaşarım.
Tabi donanım uyumsuzluğu vardır pcnizde ve eski windows sürümünde vardır onun driverı anlarım o zaman. Bu durumda da bilgisayar üreticiniz bir zahmet yeni driver çıkarsın yani.

tutankenshta

Üyecik
Tamamıyla haklısın :) Bir iki tane donanımını tanımadı diye güzelim windows 10'a milenyum faciası diyenler var :D
sadece tek marka değil ki çok sayıda marka var bu durumda pegatron anakart kullanan markalarda aynı şirketin klavye touchpadini kullananlarda olması olasılı %90 bence winzort 10 fiyasko oldu... 4. millenium faciası... kaç TL bunun kutulusu? tabi single language olanı?

Kadima

Rektör
hahaha... kimine göre 3. millenium faciası olan windows 8.1 hatta 8 bile en iyi windows... :p
bence içtiğin şeyler sende halüsinasyon görmene sebeb oluyor... :p

sadece tek marka değil ki çok sayıda marka var bu durumda pegatron anakart kullanan markalarda aynı şirketin klavye touchpadini kullananlarda olması olasılı %90 bence winzort 10 fiyasko oldu... 4. millenium faciası... kaç TL bunun kutulusu? tabi single language olanı?

kutu fiyatlarını bilemem. Mağazalara bakabilirsin :)
3. 4. milenyum facialarını gördüğünü iddia ettiğine göre halüsinasyon sorunu sende de var :D :p

Windows 10'un tek kötü yanı güncellemelerin zorunlu olması ve sürücülerin de direkt güncelleme ile yüklenmesi. Bu durum sonucunda sorun yaşayanlara göre windows 10 berbat iken sorunsuz kullananlarda sonuç çok iyi.

beratozkan

Üyecik

Peki sistem özelliklerin ney bende windows 8.1'den geçiş yaptım.