Windows 10 Ürün Anahtarı Silme

Bu konuyu okuyanlar

atiatalay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
windows-10-urun-anahtari-silme-.jpg

Bilgisayarınızı satmak için anlaştınız ve teslim etmeniz gerekiyor veya bilgisayarınızı bir yakınınıza veriyorsunuz yalnız Windows üzerinde bulunan lisansı siz yeni bilgisayarınızda kullanmak istiyorsunuz. Bu ve buna benzer durumlarda ürün anahtarını yeni bir bilgisayarda kullanmanız için, önceki bilgisayardan Windows ürün anahtarını silme işlemi yapmanız gerekir.

Bu işlemi yapabilmek için Windows’ta yönetici hesabı ile oturum açmış olmanız gerekir. Windows 10 ürün anahtarı kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın,

• Windows arama kısmına cmd yazın ve çıkan sonuçlarda CMD üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
  • Açılan Administrator: Komut İstemi ekranına slmgr /upk yazın ve Enter tuşuna basın.
windows-10-urun-anahtari-silme.jpg

Bir diğer adım,
Yapmanız gereken ikinci adım ise Windows ürün anahtarını kayıt defterinden de silmektir, onun için,
  • Administrator: Komut İstemi ekranına slmgr /cpky yazın ve Enter tuşuna basın.
windows-10-urun-anahtari-silme-2.jpg

Enter tuşuna bastığınızda Windows Script Host açılacak ve Kayıt defterindeki ürün anahtarı başarıyla silindi uyarısı verecektir. Bu işlem sonucu Windows 10 ürün anahtarınız kayıt defterinden de silinmiş olacaktır.

Kaynak: Windows 10 Ürün Anahtarı Silme - Bilgisayar ve Teknoloji Blogu

Videolu anlatım:
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Gfg4JcP-8PE