Windows 10, torrent istemiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Microsoft, en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için çeşitli sitelerden torrentleri engelleyecek olan bir güncelleme hazırlıyor. Peki Microsoft'un engellemek istediği torrent siteleri hangileri?Microsoft'un en başarılı işletim sistemlerinden birisi olan windows 10 için yeni bir güncelleme daha yolda gözüküyor. Yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte çeşitli torrent sitelerinden indirilen içerikler engellenecek.

Başlıca Kodi, The Pirate Bay ve KickassTorrents olmak üzere büyük siteler üzerinden gelen illegal dosyaları engellemeyi amaçlayan Microsoft, telif haklarının korunması hususunda tavizlerinin olmadıklarını belirtti.Dünya çapında da son dönemlerde iyice sertleşen hukuksal düzenlemelerin ardından Microsoft'un da böyle bir davranış içerisine girmiş olması oldukça normal karşılanmış olsa da kullanıcılar bu duruma tepkili.

Çeşitli Forumlarda bir araya gelen kullanıcılar alternatif Linux dağıtımları üzerinden indirip Windows 10'lu bilgisayarlarında kullanacaklarını belirttiler. Bakalım Microsoft, ezeli rakiplerinden birisi olan Linux'un kullanımını artırmak gibi riskli bir harekette bulunacak mı?

:: Windows 10 için gelecek torrent engeli hakkında ne düşünüyorsunuz?
 

SwateR

Rektör
Microsoft önce gitsin Windows' u düzeltsin adam akıllı. Her güncellemede ayrı bir sorun. Şimdi de kalkmışlar torrent engelleyeceğiz filan.
 
Windows, bu aralar sınırlarını zorluyor. Ne zaman hata yapsa sonuçlarına katlananlara çok yazık oluyor. Linux'taki geliştiriciler en azından görmezlikten gelmiyor.
Çok doğru windows zaten rakipleri karşısındaki rekabeti kaybetmemek için sürekli geliştirmeye çalışıyor birşeyleri. Android, ios, linux gibi işletim sistemleri pazar payını kapmaya başlayınca yenilik muhabbetine girdiler. Oturdukları yerden para artık eskisi gibi gelmiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Google'da bir aralar savaş açıcağını söylemişti torrente. Arama motorunda sonuç çıkmayacakmış vb. açıklamalar yapmışlardı. DuckDuckGo' yu öneririm. Böyle birşeye girişseler bile çok fayda edeceğini sanmam. Alternatif çok var nede olsa en yakını uzak bile değil Torch browser. Onu geçtim Tor browser'da atağa geçti bu aralar versiyon 8.0.0'la.
 
Son düzenleme:

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst