Windows 10 Siyah Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

kadiras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, windows 8 pro'dan windows 10'a microsoft'un sitesinden elle indirerek geçtim. Her şey çok iyi gitti ama son aşama alan windows 10'un açılması sırasında sorun çıktı. Pc açılıyor, ekrandan kullanıcıyı seçip giriyorum ama siyah ekranda takılı kalıyor.

Not: Ctrl+alt+del ile görev yöneticisine girebiliyorum.

Düzenleme: Pc(dell laptop) özellikleri intel core i3 CPU 2.40 ghz 4 gb Ram 32 bit os

Düzenleme 2: Bir ara otomatik güncelleme yaparak pc kendini yeniden başlattı ve windows 10 bu sayede açıldı ama yavaştı. Ben edge'i açmaya çalışırken yine siyah ekran olayına dönmüş oldum maalesef.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Düzenleme 3: 2. düzenlemede bahsettiğim güncellemeden sonra artık bilgisayarı yeniden başlattığımda performansı iyi olmasa da windows açılıyor ama bir süre sonra tekrar siyah ekran oluyor.

kadiras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzenleme 4: Sanıyorum explorer.exe hatası yüzünden oluyor. Görev yöneticisinden explorer.exe'i çalıştır deyince masaüstü geri geldi fakat başlat çubuğu bir süre sonra dondu. Yeniden başlattığımda resimdeki hatayı aldım. Daha sonrasında görev yöneticisinden explorer.exe'i çalıştır dediğimde bu kez masaüstü gelmedi.