Windows 10 sıfırlama sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

LoveX

Üyecik
Merhabalar ben pc mi sıfırlayacaktım öncedende sıfırlıyordum bilgisayarın kendi kurtarma seçeneklerinden şimdi sıfırlamak istedim %20 ye kadar doluyor sonra pc yi yeniden açıyor direk sonra önüme bir sorun oluştu yazısı geliyor.Ve tekrar tekrar deneyince %20 lik kısmın içinde lol oyunu olduğu için oda siliniyor artık sıfırlamam gerek

Son düzenleyen moderatör:

temmuzz

Asistan
Başka bir bilgisayarda rufus ile windows boot usb'si oluşturarak deneyin temiz bir kurulum ya da format atmanız gerekebilir.

LoveX

Üyecik
Başka bir bilgisayarda rufus ile windows boot usb'si oluşturarak deneyin temiz bir kurulum ya da format atmanız gerekebilir.
Maalesef USB m yok ISO dosyasını C te kurup oradan format atsam orjinial windowsum gider mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

cmd de şöyle bir scannow yaptım hiçbirşey olmadı

Screenshot_1.png

Son düzenleme:

temmuzz

Asistan
Sıfırlama iptal olduktan sonra windows'u kullanabildiğine göre, temiz bir kurulum yapmanı öneririm. Bir usb bulup bootable diske dönüştür bence temiz bir kurulum yap. Yedeklerini aldıktan sonra. Orijinal windowsun bir yere gitmez. Sisteminin lisans anahtarını kullanırsın ya da zaten oem lisans ise otomatik tanır. Sistemde sıkıntı olmaz. C: üzerinden yapayım derken tam olarak kastettiğinizi anlamadım.

Drift King

Profesör
Merhabalar ben pc mi sıfırlayacaktım öncedende sıfırlıyordum bilgisayarın kendi kurtarma seçeneklerinden şimdi sıfırlamak istedim %20 ye kadar doluyor sonra pc yi yeniden açıyor direk sonra önüme bir sorun oluştu yazısı geliyor.Ve tekrar tekrar deneyince %20 lik kısmın içinde lol oyunu olduğu için oda siliniyor artık sıfırlamam gerek
Rufus'tan UEFI olarak Windows 10 yazdır.

KaanCK

Profesör
Sıfırlamak yerine neden Formatlamıyorsunuz?

En azından 8GB lik USB al format at.
Bende yarıda kestim windows yüzünden 5FPS fln alıyordum oyunlarda.
Format attına düzeldi.

LoveX

Üyecik
Ee rufus hiç kullanmadı da denemeden önce şunu sormak istiyorum ISO indirip direk çalıştırsam ne olur hemen bu gün sıfırlama işelmi yapmak istediğimden USB siz yapmak istiyorum

Drift King

Profesör
Ee rufus hiç kullanmadı da denemeden önce şunu sormak istiyorum ISO indirip direk çalıştırsam ne olur hemen bu gün sıfırlama işelmi yapmak istediğimden USB siz yapmak istiyorum
ISO 'yu açıp setup.exe ile kurabilirsin. Gerçek format için kurtarma ekranından CMD ile ISO 'daki setup.exe yı açman gerekiyor.

LoveX

Üyecik
ISO 'yu açıp setup.exe ile kurabilirsin. Gerçek format için kurtarma ekranından CMD ile ISO 'daki setup.exe yı açman gerekiyor.
Rufustan UEFI olarak windows 10 yazdır demiştiniz windowsum orijinal rufus saçma değilmi ?

Gerçek format derken anlamadım

kmurat

Dekan
Sistem kurtarma bölümünden Windows kurulum seçenekleri yok mu? Oradan sistemi yeniden tam olarak kurabilirsin. Tüm kişisel dosyaların gider tabii.

LoveX

Üyecik
Sistem kurtarma bölümünden Windows kurulum seçenekleri yok mu? Oradan sistemi yeniden tam olarak kurabilirsin. Tüm kişisel dosyaların gider tabii.
Sorun şu ben sıfırlamak istiyorum sıfırlamaya basıyorum o %20 te kadar doluyooor sonra yeniden masaüstüne atıyor bir sorun oluştu diyor

kmurat

Dekan
Sıfırlamak dediğin, güncellemeleri siliyor veya devre dışı bırakıyor. Tam kurtarma gibi bir seçenek olmalı.

LoveX

Üyecik
Sıfırlamak dediğin, güncellemeleri siliyor veya devre dışı bırakıyor. Tam kurtarma gibi bir seçenek olmalı.
hayır direk diski sıfırlıyor
Screenshot_2.png

bunun ardından C diskimde şöyle bir dosya buldum Windows BT ne işe yaradığını bilirim ama galiba sıfırlamamı engelliyor gibi duruyor zaten bu klasör normalde gizli olur
Screenshot_3.png

stat counter