Windows 10 Ses Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

löpürdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Windows 10 indirdim. Linux kullanıyordum ve ses kartımda hiçbir sorun yoktu, ses ile ilgili sorunlarım da hiç olmadı, ta ki Windows 10'u indirene kadar. İndirdiğimden beri "Bağlı hoparlör veya kulaklık yok" sorunu düzelmedi. Burada yazılanları uyguladım ve sorun hala devam ediyor.

Arama kısmına dxdiag yazdım ve ses kartıma bakmak istedim ama böyle bir sorunla karşılaştım: "Ses kartı bulunamadı. Eğer bulunması bekleniyorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin."

Casper Nirvana Desktop kullanıyorum ve sitelerinde ses sürücüsü bulamadım. Kasanın arkasında seri numarası kısmında SR001094196 yazıyor. St. kodu ise CD.TKI-4130A, Lütfen yardım edin! :(

sıkçasorusoran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bendede sorun sonradan oluştu şöyle oluyor bilgisayarı kapatıyorum sonra tekrar açtığımda ses olmuyor ses var diğe gösteriyor ama ses yok aygıt yöneticisi>ses video ve oyun denetleyicileri diyip Realtek (R) audio>sürücüyü güncelleştir>bilgisayarımdaki sürücülere göz at>seçmeme izin ver dedikten sonra fotoğraftakini seçip güncelledikten sonra yeniden başlatınca düzeliyor ama bu kalıcı çözüm değil kalıcı çözümü olan söyleyebilir mi acil lütfen

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-03-22 161241.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-22 161241.png
    35.1 KB · Görüntüleme: 92

sıkçasorusoran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bendede sorun sonradan oluştu şöyle oluyor bilgisayarı kapatıyorum sonra tekrar açtığımda ses olmuyor ses var diğe gösteriyor ama ses yok aygıt yöneticisi>ses video ve oyun denetleyicileri diyip Realtek (R) audio>sürücüyü güncelleştir>bilgisayarımdaki sürücülere göz at>seçmeme izin ver dedikten sonra fotoğraftakini seçip güncelledikten sonra yeniden başlatınca düzeliyor ama bu kalıcı çözüm değil kalıcı çözümü olan söyleyebilir mi acil lütfen
konuyu bilen yokmu