Windows 10 Pro for Workstations, Education ve Pro hangisini seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Selam arkadaşlar ben çizim programları kullanıyorum. 3D ve 2d çizimler ve renderlar alıyorum. İşletim sistemi kuracağım fakat bir çok çeşiti var sizce hangisi daha uygun olur? Hangisinden daha iyi bir performans alabilirim? (Bilgisayar özelliklerim yeterlidir.)

1- Windows 10 Pro

2- Windows 10 Education

3- Windows 10 Pro For Workstations

Bu üçünden hangisini kullanırsam en iyi performansı alabilirim?

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Home sürümünde eksik bulduğunuz bir özellik mi var?

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Home sürümünde eksik bulduğunuz bir özellik mi var?

Merak ettiğim şudur: Hangisi en iyi performansı sağlar. Bir nedeni yok merak ediyorum sadece... Tam olarak anlamadım çünkü hangisinin daha uygun ve daha performanslı olduğunu.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Home sürümü gayet stabil, hızlı ve performanslıdır. Pro gibi sürümlerde sadece çizim işlerinde kullanmayacağın, genelde iş yeri bilgisayarlarında lazım olabilecek bir kaç gereksiz özellik mevcut.

Kısaca hepsinin performansı aynıdır diyebiliriz, fakat Home sürümü dışına çıkmaya gerek yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Pro ve Home en iyilerindendir. Education, single language ve enterprise gibi sürümlerde performans kaybı yaşayabilirsiniz.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
(Bilgisayar özelliklerim yeterlidir.)

1- Windows 10 Pro

2- Windows 10 Education

3- Windows 10 Pro For Workstations
(Denemedim ama) Ürün tanıtım ve açıklamalarından Windows 10 Pro for Workstations denebilir. Bkz.
Ancak, sistem gereksinimlerini karşılıyor olman daha iyi performans alacağın anlamına da gelmiyor; çünkü daha çok yeni nesil bilgisayar donanımları için geliştirilmiş performans sistemleri bunlar.
Üçünden birini seçmek gerekirse, Pro sürüm yeterlidir.