Windows 10 OEM Konusunda Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

Lopinna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdiye kadar hep korsan Windows 10 kullandım fakat artık orijinal almak istiyorum. Ama sizlere bir sorum var. Daha önce bu tarzda açılmış konulara baktım fakat cevaplar beni pek tatmin etmedi. Normal Windows ve OEM arasında ki farkı az çok biliyorum sayılır. Asıl sorum şu: OEM Key satın aldıktan sonra bilgisayara format atıp kurulum esnasında ürünü satın aldığım OEM Key ile aktifleştirme yaptığımda sıkıntı yaşayabilir miyim? Sizce normalini mi yoksa OEM olanı mı satın almalıyım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Adsız4.png

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Güvenilir bir yerden alıyorsanız sorun çıkmadan kullanabilirsiniz ama bu kod kullanılmış diye bir hata vericek olursa satıcıya mesaj atabileceğiniz yerden alın 5 defa OEM key aldım aldırdım bir defa sorun çıktı onuda iletişim yolu ile düzeltirdik.

Lopinna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güvenilir bir yerden alıyorsanız sorun çıkmadan kullanabilirsiniz ama bu kod kullanılmış diye bir hata vericek olursa satıcıya mesaj atabileceğiniz yerden alın 5 defa OEM key aldım aldırdım bir defa sorun çıktı onuda iletişim yolu ile düzeltirdik.
g2a.com sitesinden alacağım bir sıkıntı çıkacağını pek zannetmiyorum. Tek bilmek istediğin normal sürümünü de alsam OEM de alsam aralarında bir fark olup olmadığı.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Oem keyler notebook firmalarına fln verilen keyler . MS çalisanlari calip satiyor .

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz kullanıpta sorun olan hiç görmedim.