Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

caganakkabak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı açamıyorum başka bir bilgisayardan kendime format belleği hazırladım olmadı sorun ne olabilir. Daha önceden de mavi ekran veriyordu ama son zamanlarda iyice fazla olmaya başladı şimdi bilgisayarı hiç açamıyorum açmaya çalışsam mavi ekran verip restart atıyor

Son düzenleyen moderatör:

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
mavi ekranda bir hata kodu verir onu yazarsanız daha iyi olur

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
mavi ekran çok çeşitli nedenlerle meydana gelir cihazınıza format attıgınızı anladım yazdıklarınızdan eger format atmak düzeltmediyse donanımsal sorun olma ihtimali yüksektir bilgisayarınız eskiyse ısıdanda mavi ekran verebilir oksitlenmedende verebilir belki güç kaynagınız yeterinde güç besleyemiyor olabilir. mavi ekranın nedeni en çok ram kaynaklıdır :)

caganakkabak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mavi ekran çok çeşitli nedenlerle meydana gelir cihazınıza format attıgınızı anladım yazdıklarınızdan eger format atmak düzeltmediyse donanımsal sorun olma ihtimali yüksektir bilgisayarınız eskiyse ısıdanda mavi ekran verebilir oksitlenmedende verebilir belki güç kaynagınız yeterinde güç besleyemiyor olabilir. mavi ekranın nedeni en çok ram kaynaklıdır :)
formatta atamadım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mavi ekran hata kodu lazım.
ırql not less or equel ve service system exception bazen daha başka mavi ekran hatalarıda alabiliyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

şu an bilgisayarı açtığımda kurtarmaya atıyor ve bu pc/aygıtınızın onarılması gerekiyor diyor altında hata kodu yazıyor : 0xc0000428

Son düzenleme:

caganakkabak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HATA KODLARI IRQL NOT LESS OR EQUEL VE SERVİCE SYSTEM EXCEPTİON

caganakkabak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GÜÇ KAYNAĞIM SİSTEMİM İÇİN YETERLİ (ÇOK ESKİ BİR SİSTEMİM VAR) W8 DEN W10 A YÜKSELTTİM YAKLAŞIK 1.5 AY

Arex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemin'de donanımsal bir sorun olabilir. Bazı anakart'larda uyarı ışıkları var eyer anakartın'ın kullanım kılavuzunu okursan bu sorununa bir bakış açısı geliştirebilirsin.

Reaksiyon puanı
602
IRQL NOT LESS OR EQUEL:
Donanım yada sürücü uyumsuzluğu;

Windows açılırken F8 tuşuna basıp VGA modda Windows açıldığında herhangi bir sorun yoksa bunun sebebi ekran kartıdır.