Yardım Windows 10 Kurulumunda Siyah Ekran

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Hey selam, eski bir bilgisayara Windows 10 kurmaya çalışıyorum. 5,1 GB olan orijinal ISO dosyasını flash belleğe yazdırdım. Elementary OS'e WoeUSB yazılımını kurarak yaptım bunu. Flash belleği boot etmeye çalıştığımda 1-2 saniye Windows logosunu gösteriyor ardından siyah bir ekranda sol üstte beyaz imlecin yanıp sönmesinden başka bir şey görmüyorum. Bunu nasıl çözerim? Başka ISO dosyaları da denedim fakat sonuca ulaşamadım. Anakartım NTFS üzerinden boot etmeyi destekliyor.

Reaksiyon puanı
6,405
Reaksiyon puanı
3,027
Rufus üzerinden uefi olarakmı yazdınız.
Linux kullanıyorum, Rufus yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski bir bilgisayar ise uefi desteklemeyebilir onun yerine legacy olarak yazması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartı ntfs imiş yani uefi desteklemiyor.
Sorunu anladım galiba, woeusb ile yazdırma yapınca flash diski ext4 olarak ayarlamış. NTFS olarak yazdıran bir şey bulmayı deneyeceğim.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Hey selam, eski bir bilgisayara Windows 10 kurmaya çalışıyorum. 5,1 GB olan orijinal ISO dosyasını flash belleğe yazdırdım. Elementary OS'e WoeUSB yazılımını kurarak yaptım bunu. Flash belleği boot etmeye çalıştığımda 1-2 saniye Windows logosunu gösteriyor ardından siyah bir ekranda sol üstte beyaz imlecin yanıp sönmesinden başka bir şey görmüyorum. Bunu nasıl çözerim? Başka ISO dosyaları da denedim fakat sonuca ulaşamadım. Anakartım NTFS üzerinden boot etmeyi destekliyor.
Aynı sorun bende olmuştu. 2 dakika bekleyince geliyor ekran. :) WoeUSB ile oluyor bu sorun. Baş belası Fedora'dan geçerken olmuştu hatta.

Reaksiyon puanı
3,027
Aynı sorun bende olmuştu. 2 dakika bekleyince geliyor ekran. :) WoeUSB ile oluyor bu sorun. Baş belası Fedora'dan geçerken olmuştu hatta.
Daha önce de oldu bu, bir saat beklememe rağmen geçmemişti :/ Windows 10 lite indirdim fat olarak biçimlendirdiğim USB ile kurulumu yapıyorum şu an. Kurulum bitince orijinali yüklemeye çalışacağım, lite'a falan pek güven olmuyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Daha önce de oldu bu, bir saat beklememe rağmen geçmemişti :/ Windows 10 lite indirdim fat olarak biçimlendirdiğim USB ile kurulumu yapıyorum şu an. Kurulum bitince orijinali yüklemeye çalışacağım, lite'a falan pek güven olmuyor.
Windows 10 Lite modifiyeli bir sistemdir. Kurmanızı ve kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Orjinal imajda gerekli düzenlemeleri elle yapabilirsiniz fakat böyle MSDN olmayan saçma ve içinde ne olduğu bilinmeyen imajları kullanmayın.