Windows 10 kuramama rehberi

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Orjinal Windows 7 notebook'um var. Dün meraktan Windows 10 kurayım dedim. Simgesine tıkladım. Kabul ettim. Önce sistemi kontrol etti. Sonra yaklaşık 2GB dosya indirme ve 2 saat bekleme. Sonra kurma işlemleri yaptı. Bir ara mutfağa gittim. Windows açılma sesi geldi. Ulan Windows 7'ye ne kadar benziyor demekki değiştirmemişler dedim. Geldiğimde Windows 7'den Windows 7'ye terfi etmiştim. Ekranda güncelleştirme yöneticisi. Güncelleştirme hatası .... oldu tekrar deneyin. Tekrar tuşuna bastığımda sistemi tekrar kontrol etti. 2GB dosyayı tekrar indirmeye başladı. Üstelik indirilen dosyalar sabit diskte hala dururken :) Hemen iptal ettim.

Windows 10'a meraktan terfi etmek istemiştim. Bir an MS'nin ürünü olduğunu unutmuşum :)

Favor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 daha çok taze bir sistem olduğu için bu tarz hatalar verebilir. Windows 8'den uzaklaştırmak için bir girişim olarak her ne kadar "10" olarak adlandırılmışsa da umarım sonu bir hayal kırıklığı ve hüzüntü olarak kalmaz. Bende güncellemeyi deniyecektim. Fakat dediğim gibi daha yeni bir işletim sistemi olduğu için vazgeçtim. Windows 7'nin vistası olarak düşünebiliriz. O yüzden biraz daha geliştikten sonra neyin ne olduğunu görüp o şekilde yüklemek en mantıklısı.

Tekrar Geçmiş olsun bu arada :)

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Yükleme aracı ile sisteminize uygun olan win10 iso dosyasını indirip o şekilde de yükseltebilirsin sonra istersen sıfırdan da kurulum yapabilirsin