Windows 10 Hata kodu: 0xC004C003 (ÇÖZÜM)

Bu konuyu okuyanlar

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bugün size Windows 10 da Temiz kurulumda ortaya çıkan 0xC004C003 hatasının çözümünden bahsedeceğim.

Öncelikle hatanın oluşma şeklinden bahsedeyim.

Windows 7 veya 8 den yükseltme yaparken eğer hiç birşey saklama seçeneğini kullanarak yükseltmeyi gerçekleştirdiyseniz ilk ve sonraki formatlarda bu hata kodu ile karşılaşırsınız.
Hata kodunun nedeni Windows 10 un yapısal olarak bir lisans anahtarına sahip olmaması. Yani windows 10 lisans anahtarı ile etkinleşmiyor. Yükseltme sonrası oluşan lisans anahtarı sadece bir köprü.

Temiz kurulum sırasında bu köprü oluşmadığı için Windows 10 anakarta gömülen sertifikayı göremiyor bu yüzden sadece lisans anahtarı ile kalıyor. Lisans anahtarı binlerce kullanıcıda aynı olduğu için Bloklandı hatasına düşüyor.

ÇÖZÜM:

Çözüm Çok basit aslında.

Windows 10 a yükseltmeden önceki sürüme geri dönmelisiniz. Bu sürümü etkinleştirdikten sonra Microsofttan yükseltme aracını indirip Hiç birşeye dokunmadan sadece ileri ileri demelisiniz.
Sistem yükseltildiğinde farklı şekilde açıldığını göreceksiniz. Masaüstüne eriştiğinizde Windows'un aktifleştiğini görebilirsiniz.

Artık Format DVD leri veya farklı isolarla windows 10'u sıfırdan kursanız bile anakartınızdaki sertifikayı sistem otomatik olarak görecektir.

MSI Bilgisayarımda 7 Kez denedim ve çözümü onayladım. 3 kez temiz kurulum yaptım iso lar ürün anahtarı istedi atla dedim ve lisans hala aktifti. Artık Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Alıntı değildir kendi emeğimdir.
:thumbup1: