Windows 10 Güvenlik Duvarı Gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Arkadaşlar şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım.

Bilgisayarın başlat düğmesine bastım ve başlattım. Bilgisayar masaüstüne geldiğinde laptopun fanları aşırı derece hızlı çalışmaya başlıyor. Ne kadar çalıştığına bakmak için görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açıyorum ve fanlar yavaş yavaş durmaya başlıyor fakat bundan önce gözüme çarpan bir şey oldu. Görev yöneticisinde CPU kısmını hiçbir uygulama açık değilken veya işlem yapmıyorken %90'lara çıktığını gördüm fakat dediğim gibi görev yöneticisin açtığımda aniden iniyor eğer açmazsam fanlar deli gibi çalışmaya devam ediyor.

Ayrıca görev çubuğunda sağ tarafta bulunan Wi-Fi, ses, batarya simgelerinin olduğu yerde Windows güvenlik duvarı simgesi gözükmüyor.
Tüm ayarlara girip güvenlik duvarını çalıştırmaya çalışıyorum fakat çalışmıyor. Aşağıya resimli olarak bırakacağım.

1.png
2.png

İkinci resimde gördüğünüz gibi Windows güveliğini aç yazan yere tıkladığımda onun yanında bulunan ilk bakışta güvenlik sekmesi sekmesi açılıyor fakat içinde hiçbir şey yok.

Sizce bunun sebebi ne olabilir? Virüs falan mı bulaştı acaba?

Bu arada Windows güvenlik duvarı haricinde herhangi bir virüs programı kullanmıyorum.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Windows dosyaları eksik veya bozuk olabilir.