Windows 10 Enterprise LTCS

Bu konuyu okuyanlar

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Selam Aleyküm arkadaşlar öncelikle windows tüm sürümlerini gezdim ve bu windows 10 enteprise ltcs sürümüyle karşılaştım biraz araştırdım ve hafif bi sürüm olduğu söyleniliyor bazı microsoft programları kaldırılmış güncellemeleri az alan bi sürüm bu konuyla ilgili fikrinizi almak istiyorum sizce eski bir donanım için avantaj olabilirmi

nrdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben de aynı fikirdeyim. Bu sürüm Eski laptop için uygun mudur? Lütfen bilen cevap versin.

nrdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güçsüz PC'ler için ideal. :)

Sayın EFI Shell görüşünüze dayanarak Gittigidiyor dan yasal lisans alayım dedim. Ama öncesinde bilgi almak istediğimi söyledim ve sordum:

“Merhaba. Ürünü satın almak istiyorum. Ancak bir sorum olacak. Sony laptopum var. (İntel core i5 2410M 2,3 Ghz, 8 GB ram ve samsun ssd li) şu an eindows 10 pro kullanıyorum. Biraz yavaş kalıyor. Enterorise sürümü alsam daha hızlı ve akıcı kullanabilir miyim? Bu sürümü alnaya değer mi? Lütfen doğru bilgi rica ediyorum. Gerçekten öyleyse satın almak istiyorum.

Not: Veya bu uygun değilse önereceğiniz başka bir sürüm (Education, Homa vb.) var mıdır?”

Satıcının cevabı şu oldu: “Merhabalar,
Öncelikle şöyle bir tabloyu size söylemek isterim.
Windows 10 Home --> Genel Tüketiciler
Windows 10 Pro --> Küçük İşletmeler
Windows 10 Enterprise --> Büyük İşletmeler
Siz eğer ki Pro’dan Enterprise’a dönüş yaparsanız daha çok yavaşlar çünkü Enterprise kapsamı daha fazla.
Home sizin uygun olur. Ya da bilgisayarınıza temiz bir format atıp tekrar yüklediğiniz de biraz daha hızını yükseltebilirsiniz.” Şeklinde cevap verdi.

Açıkcası kafam karıştı. Home mi akayım yoksa Enterorise mi? Zira amacın laptopun prodan daha akıcı ve hızlı olması.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
LTCS sürümü için W10 ana konu isimli bölümde yükleyen ve memnun olduğunu söyleyen bir üyemiz var. Ev için olacaksa Home sürümü ideal olur. Düşük ve eski donanım için olabilir dediğiniz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
LTSC, Enterprise yapıya dayanır ve oluşturulduğu yapıya göre de sürümü değişir. [LTSC 2015 (sürüm 1507), LTSC 2016 (sürüm 1607) ve LTSC 2018 (sürüm 1809)]. 2-3 yılda bir yeni sürümü çıkar. OneDrive, Cortana, Edge ve Microsoft Store'dan hem resmi hem de üçüncü taraf uygulamalar yoktur. Ancak bunlar manuel olarak yüklenebilir/etkinleştirilebilir. Özellik güncellemesi almaz, hata düzeltmeleri ve güvenlik yamaları için güncellemeler alır. Sistem performansı, kararlı çalışması ve güvenliği esastır. Yeni donanımları veya çevre birimlerini (yazıcı, tarayıcı gibi) desteklemeyebilir. Uygulama desteği de benzer şekilde sınırlıdır. API ve sürücü destek modelleri değişmez ve işlevsellik arka plandadır.

nrdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şu an LTSB deneme sürümünü kurdum. baya akıcı gibi görünüyor. Ram de 1,7-2 civarında.