Windows 10 da ağ adı olmaması...

Bu konuyu okuyanlar

Atakanbasturk

Öğrenci
Katılım
25 Şubat 2012
Mesajlar
5
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Kolay gelsin. Sistemim masaüstü ve internete yaklaşık 12 yıldır modemden kablolu bağlanıyorum yani ethernet ile. Bir kaç ay evvel Windows 10 a geçtim. Xp ve 7 de sağ altta ağ simgesine tıkladığımızda ağ adımız neyse o gözüküyordu (ethernetle bağlı olduğum halde 11 sene boyunca) ama Windows 10 da ağ adı gözükmüyor. Resimde görüldüğü üzere:

http://i.imgur.com/fFm9wR0.png

Ne battı sana diyeceksiniz. Telefon ile pc arasında kablosuz dosya transferi yapan uygulamalar, telefonunda pc ninde aynı ağa bağlı olmasını istiyolar. Son birkaç gün öncesine kadar hiçbir sıkıntım yoktu. Programlar pc yi tanıyordu. Doğal olarak çünkü bütün evdeki cihazlar aynı ağda, benim modemime bağlı herkes. Ancak son birkaç gündür telefonuma yüklediğim programlar pc yi görmüyor. Bu arada Kablosuz ağ adı "Atakan". Herkes bu ağa bağlı. Programlar neden görmüyor kurcalayayım derken tıkladığımda yukarıdaki görüntüyle karşılaştım. Sonra babamın pc sinde denedim ve program direk çalıştı çünkü ağ adı olarak "Atakan" gözüküyor.

http://i.imgur.com/0Ws2xYo.png

Babam kablosuz alıcı ve Windows 7 kullanıyor. Program sorunsuz direk gördü onun pc sini aynı ağ adını kullandıkları için. Ben Windows 7 kullanırken de ağ adım hep Atakan gözüküyordu. Şu ağ adım olmadığı için benim pc yi görmüyor diye düşünüyorum bu sebeple. Halbuki bütün ev aynı ağı kullanıyor. Ethernetten alıyosun o yüzden görmüyor diyenler olacak ki birkaç gün öncesine kadar hiçbir sorun yoktu. Windows XP, 7, 10 dayken de kullandım bu programları sorunsuz. Son birkaç gündür görmüyor pc mi. Kullanabilirken ağ adın neydi diye sorarsanız onu hatırlamıyorum ama kullanamayınca baktığımda Ağ yazıyor üst resimdeki gibi.

İşletim sistemim: Windows 10 (Creators güncellemeli) Pro x64 (Modifiye edilmiş sürüm)

Dediğim gibi Windows 10 u birkaç aydır kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yoktu, programlar pc mi görüyordu. Ta ki bu son birkaç gündür görmüyolar. Aynı ağda değilmiş gibi davranıyor bütün Kablosuz dosya aktarım programları. Google play deki bütün programları denedim nerdeyse Airdroid ve Airmore dahil.

Windows ve tüm donanımlarımın sürücüsü güncel.

Sorum şu: Windows 10 da üstteki resimde Ağ adımı Atakan olarak nasıl değiştirebilirim? Ya da başka bir yöntem varsa kablosuz dosya transferi uygulamalarına aynı ağ da olduğumu nasıl ispatlayabilirim?
--- Gönderi Güncellendi ---
Ağ adını değiştirip Atakan yaptım internette bulduğum bir yöntemle gene görmüyor programlar. İlk sorum iptal. KAblosuz veri transferi programlarına aynı ağda olduğumu nasıl ispat edebilirim?
 

Son mesajlar

Üst