Yardım Windows 10 ''Bu ayarlardan bazıları gizlidir veya kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir'' uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Windows 10'da ''Bu ayarlardan bazıları gizlidir veya kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir'' uyarısı alıyorum. Neden olabilir? Önceden böyle bir şey yoktu.

Ekran görüntüsü 2023-04-07 100417.png

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bir işletme, kuruluş ya da kuruma ait lisansa sahip windows kullanıyorsun, bu sürümlerinde bazı ayarları ilgili birimlerce ayarlanıyor. Lisans değiştirmeden ya da kurum yöneticilerinin atama yapmadan bu ayarları değiştiremezsin. Önceden olmamasının nedeni de daha önceden kısıtlama yoktur, yeni eklenmiştir.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Bir işletme, kuruluş ya da kuruma ait lisansa sahip windows kullanıyorsun, bu sürümlerinde bazı ayarları ilgili birimlerce ayarlanıyor. Lisans değiştirmeden ya da kurum yöneticilerinin atama yapmadan bu ayarları değiştiremezsin. Önceden olmamasının nedeni de daha önceden kısıtlama yoktur, yeni eklenmiştir.
Bu benim kişisel bilgisayarım.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Bilgisayar sizinde kullandığınız lisans 10tl ye satılan lisanslardan biriyse kurumsal bir firmanın lisansı olması kuvvetle muhtemel.
10 TL'lik değil tanıdık bilgisayarcımız Windows 10'u kurmuştu.