Soru Windows 10 Boş RAM Kullanımı

Beytullah Berber0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar,
Windows 10 boşta hiçbir program açık değilken %35 (2,5-2,9gb) civarı bir RAM kullanıyor. Toplamda 8 gb ram bulunmakta.
Ekran Görüntüsü (95).png

Reaksiyon puanı
8,023
Normaldir merak etmeyin. 16GB Ram'e yükseltseniz o kullanım daha da artar. Windows ne kadar bellek varsa ona göre kullanım belirliyor. Siz Ram gerektiren uygulama açarsanız oyun gibi o sistemin ram kullanımı biraz daha düşecek ve Ram açtığınız uygulamaya aktarılacaktır.

Ayrıca bilgisayarınızda Driver Booster programı var. O programı kesinlikle kaldırın kullanmayın. Hatalı ve eski sürücüler kuruyor bilgisayara ciddi yazılımsal sorunlar çıkartıyor.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Sisteminize göre boşta RAM kullanımı normal görünüyor.

Beytullah Berber0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Normaldir merak etmeyin. 16GB Ram'e yükseltseniz o kullanım daha da artar. Windows ne kadar bellek varsa ona göre kullanım belirliyor. Siz Ram gerektiren uygulama açarsanız oyun gibi o sistemin ram kullanımı biraz daha düşecek ve Ram açtığınız uygulamaya aktarılacaktır.

Ayrıca bilgisayarınızda Driver Booster programı var. O programı kesinlikle kaldırın kullanmayın. Hatalı ve eski sürücüler kuruyor bilgisayara ciddi yazılımsal sorunlar çıkartıyor.
Anladım teşekkür ederim. Driver Booster'ı kontrol amaçlı indirdim. Sürücüleri Lenovo Support'dan güncelliyorum bilgilendirme için teşekkür ederim.