Windows 10 anti-virüssüz kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Kaspersky Cloud Security Free kullanıcısıyım kameraya uygulamalar erişim sağladığında bildirim geliyor ve ben de Kaspersky üzerinden engelliyorum.Şuana kadar Chrome, Zoom,Discord, Microsoft Edge ve Brave Browser'dan kamera açık bildirimi aldım.
Kaspersky'ın password manager'ına baktım fakat kullanıcı sözleşmesi iyi gelmedi. ESET kullanmak istiyorum fakat o kadar bütçem yok. Windows 10 anti-virüssüz kullanılır mı?
@EFI Shell
@Fair The Ban
Son zamanlarda fazla konu açtığımın farkındayım yardımcı olmak için konulara bakıyorum ama genellikle anakart, işlemci hakkında oluyor ve bu konuda da fazla bilgili değilim. (Filtrelemek şimdi aklıma geldi.) Mesaj kasmak için konu açmıyorum. Bu arada mesaj kasmanın ne işe yaradığını açıklayabilir misiniz? Beğeni kasmak profile etki ediyor fakat konuya mesaj yazılması etmiyor diye biliyorum. Cevabınızı sürprizbozan içerisinde verirseniz sevinirim. Böylece konu akışı bozulmamış olur.

Son düzenleme:

EFI Shell

Rektör
Kaspersky Cloud Security Free kullanıcısıyım kameraya uygulamalar erişim sağladığında bildirim geliyor ve ben de Kaspersky üzerinden engelliyorum.Şuana kadar Chrome, Zoom,Discord, Microsoft Edge ve Brave Browser'dan kamera açık bildirimi aldım.
Kaspersky'ın password manager'ına baktım fakat kullanıcı sözleşmesi iyi gelmedi. ESET kullanmak istiyorum fakat o kadar bütçem yok. Windows 10 anti-virüssüz kullanılır mı?
@EFI Shell
@Fair The Ban
Son zamanlarda fazla konu açtığımın farkındayım yardımcı olmak için konulara bakıyorum ama genellikle anakart, işlemci hakkında oluyor ve bu konuda da fazla bilgili değilim. (Filtrelemek şimdi aklıma geldi.) Mesaj kasmak için konu açmıyorum. Bu arada mesaj kasmanın ne işe yaradığını açıklayabilir misiniz? Beğeni kasmak profile etki ediyor fakat konuya mesaj yazılması etmiyor diye biliyorum. Cevabınızı sürprizbozan içerisinde verirseniz sevinirim. Böylece konu akışı bozulmamış olur.
Evet, kullanılır. :)
Ben artık ESET kullanmıyorum daha doğrusu hiçbir virüs programı kullanmıyorum (mobil hariç). :)

Rchive

Profesör
Hayır, kullanılmaz. Aynı şekilde Linux da tamamen güvenli değildir. Bana kalırsa gerek yok. Yanına alternatif olarak Malwarebytes, Bitdefender, Comodo olur.

1606558733903.png

Çok fazla antivirüs programı kullanmayın. Fazla Cpu ve disk kullanımına yol açıyor ve performansı düşürüyor. Ben şuan hiçbir antivirus programı kullanmıyorum.

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Ben panda antivirüs kullanıyorum, 30 günlük deneme süresi var bitince silip yeniden kuruyorum.
Ablamda da panda anti-virüs var ama bilgisayarda nedense ESET harici antivirüs bulundurmak bana sakıncalı gibi geliyor.Hiç biri bana ESET gibi güvenli gelmiyor. Belki de babamın pc ilk geldiğinde ESET kurdurmasından kaynaklıdır ve iş yerindeki bilgisayarlarında ESET kullanmalarından kaynaklıdır.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
@EFI Shell
@Fair The Ban
Pc kullanmasını bilen biri nasıl virüs bulaşcağını bilir ve ona göre davranır :) pc kullanmasından anlıyorsanız gereksiz olur

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Anti-virüs olmayınca (McAffe hariç Microsoft sağ olsun.) kendimi özgür gibi hissediyorum :D. Ve ESEt hariç.

wpa_supplicant

Profesör
Ablamda da panda anti-virüs var ama bilgisayarda nedense ESET harici antivirüs bulundurmak bana sakıncalı gibi geliyor.Hiç biri bana ESET gibi güvenli gelmiyor. Belki de babamın pc ilk geldiğinde ESET kurdurmasından kaynaklıdır ve iş yerindeki bilgisayarlarında ESET kullanmalarından kaynaklıdır.
Kullanım sözleşmesini oku, onlarda güvenilir.

CoderxL

Doçent
Burdan Egerkı Sıstem ıyıse(Kasper Kullanıldıgına Göre Iyı varsayıyorum) Bıtdefender 90 gunluk lısans kampanyası var Kullanmanı Tavsıye ederım Bıtınce dıger alternatıflere bakariz..

Guaqroz

Asistan
@EFI Shell
@Fair The Ban
Kaspersky yine en iyilerindendir windows defender trojen virüsünü bulamıyor mesela.
Ama trojen virüsünü silemiyo kaspersky tek çare format