Windows 10 Ana Konu

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
@BJKolik Merhaba, nasılsınız? Windows 10 20H2 güncellemesinden sonra CPU kullanımında herhangi bir anormallik gözlemlediniz mi? :)
Teşekkür ederim iyiyim, siz nasılsınız? W10 20H2 güncellemesini kurdum PC' ye ama CPU kullanımı ile ilgili bir gözlemim veya izlenimim olmadı. Lakin güncelleme PC' yi kararlı bir hale getirdi. Ben şahsen beğendim.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Evet genel olarak oyunlarda anormal derecede işlemci kullanımı söz konusu, bazen tarayıcıda da (Edge) oluyor.
Teşekkür ederim iyiyim, siz nasılsınız? W10 20H2 güncellemesini kurdum PC' ye ama CPU kullanımı ile ilgili bir gözlemim veya izlenimim olmadı. Lakin güncelleme PC' yi kararlı bir hale getirdi. Ben şahsen beğendim.
Teşekkürler, iyi olmaya gayret ediyoruz, sağ olun.
Windows 10'nun son sürümleri gittikçe evet biraz daha kararlı oluyor sanki; öyle mavi ekran, siyah ekran falan da pek verdirtmiyor ama Windows çalıştıkça sistem kaynaklarını *sağlam kullanıyor. :)

kilicbaligi

Dekan
Emektar
winver.JPG

Hoş geldin LTSC :)

Bellek kullanımı olarak tüketici sürümü (20H2) ile arasında çok önemli bir fark yok (≈10%) ancak işlemci kullanımı kesinlikle çok daha kararlı.

KimBuGamzeli

Profesör
Ekli dosyayı görüntüle 128321

Hoş geldin LTSC :)

Bellek kullanımı olarak tüketici sürümü (20H2) ile arasında çok önemli bir fark yok (≈10%) ancak işlemci kullanımı kesinlikle çok daha kararlı.

LTSC'de oyunlarda kasma ve takılma sorunu var. Bunu kullanan çoğu arkadaşımdan ve Windows odaklı forumlardan öğrendim. Bence LTSB kullanın yada 1607 sürümünü kurun Windows update falan yapmayın. En kararlı sürümü bu şuan da. LTSC'de aşırı derecede stutter sorunu var.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
LTSC'de oyunlarda kasma ve takılma sorunu var. Bunu kullanan çoğu arkadaşımdan ve Windows odaklı forumlardan öğrendim. Bence LTSB kullanın yada 1607 sürümünü kurun Windows update falan yapmayın. En kararlı sürümü bu şuan da. LTSC'de aşırı derecede stutter sorunu var.
Prolarda aynı vaziyette bir kaç üst mesajımda var görüntüsü resmen tavan yapıyor oyunlarda

KimBuGamzeli

Profesör
Prolarda aynı vaziyette bir kaç üst mesajımda var görüntüsü resmen tavan yapıyor oyunlarda

Hocam bu LTSC sistemlerde aşırı derecede var. Pro falan denemedim ama elimde Pro key olmasına rağmen artık Home yada Home Single Language kuruyorum. Bir de 1607 sürümünde çok düşük çıkıyor değerler tam oyun oynamalık sistem. Mesela 1607 ile 1809 test ettim 1607'de akıcı oynadığım kasmadan takılmadan oynadığım oyunu 1809'da anlık droplar ile oynuyorum.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Yaklaşık 3 gündür kullanıyorum bu sistemi, şu an Windows ve tüm sürücüler, her şey güncel. Oyun oynama durumum pek yok ancak 20H2'de birkaç oyun yüklüydü mesela. Yükseltme ile 20H2'ye geçmiştim. Evet, oyunlarda birtakım gecikmeler, oyunda iken fare ile yapılan işlemlerde çok nadir de olsa anlık gecikmeler, takılmalar falan gözlemlemiştim.

LTSC 2019'da ise Firefox kullanırken birtakım takılmalar bazen oluyor ama sanırım bu tarayıcı ile alakalı bir durum. Yüklü Edge de var, onda böyle olumsuz bir şey gözlemlemedim. Oyun yükler miyim bilmiyiroum da kullandığım ofis ve birkaç paket program var. Bunun dışında LTSC 2019'da şimdiye kadar yaşadığım herhangi bir sorun olmadı. :)

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Yaklaşık 3 gündür kullanıyorum bu sistemi. Oyun oynama durumum pek yok ancak 20H2'de birkaç oyun yüklüydü mesela. Yükseltme ile 20H2'ye geçmiştim. Evet, oyunlarda birtakım gecikmeler, oyunda iken fare ile yapılan işlemlerde çok nadir de olsa anlık gecikmeler, takılmalar falan gözlemlemiştim.

LTSC 2019'da ise Firefox kullanırken bir takım takılmalar bazen oluyor ama sanırım bu tarayıcı ile alakalı bir durum. Yüklü Edge de var, onda böyle olumsuz bir şey gözlemlemedim. Oyun yükler miyim bilmiyiroum da kullandığım ofis ve birkaç paket program var. Bunun dışında LTSC 2019'da şimdiye kadar yaşadığım herhangi bir sorun olmadı. :)
Sen yazınca aklıma geldi firefox anlık donmalar takılmalar mevcut şu anki haliyle

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Nasıl geçtiniz buna 20 H2' den?
Temiz kurulum ile yükledim. Epeydir format atmamıştım, zaten Windows'u baştan yükleyecektim. Gerçi bir Windows yedeğim de vardı lakin çok fazla güncelleştirme olacağı için yedekten geri yükleme yapmak da istemedim. Sanalda test ettiğim sürümler oldu ve ana makinede farklı bir sürüm deneyeyim dedim. :)

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Temiz kurulum ile yükledim. Epeydir format atmamıştım, zaten Windows'u baştan yükleyecektim. Gerçi bir Windows yedeğim de vardı lakin çok fazla güncelleştirme olacağı için yedekten geri yükleme yapmak da istemedim. Sanalda test ettiğim sürümler oldu ve ana makinede farklı bir sürüm deneyeyim dedim. :)
20H2' yi ben beğendim gerçekten.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
20H2' yi ben beğendim gerçekten.
Microsoft artık öyle büyük güncelleştirmelerle yeni sürümleri sunmuyor ve yükseltmelerde karşılaşılan hatalar oldukça az. Bazı yabancı kaynaklı haberlerde Microsoft'un özellikle eski donanımları hesaba kattığını ve bu yönde çalışmalarını yürüttüğünü okumuştum. Belki erken olabilir nitekim ben şahsen LTSC sürümünü daha çok beğendim; sade ve hafif. :)

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Microsoft artık öyle büyük güncelleştirmelerle yeni sürümleri sunmuyor ve yükseltmelerde karşılaşılan hatalar oldukça az. Bazı yabancı kaynaklı haberlerde Microsoft'un özellikle eski donanımları hesaba kattığını ve bu yönde çalışmalarını yürüttüğünü okumuştum. Belki erken olabilir nitekim ben şahsen LTSC sürümünü daha çok beğendim; sade ve hafif. :)
Güle güle kullanın sizde LTSC sürümünü. Son zamanlardaki güncellemelerden açıkçası memnunum.

SDN Son Haberler

Son mesajlar