Windows 10, Ağ Üzerindeki Cihazlara Medya Yayınlama Hk.

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar Windows 10 kullanıyorum. Windows'ta filmleri veya herhangi bir videoyu ağıma bağlı olan televizyonuma yayınla dediğim zaman filmin gerçek görüntü kalitesinde yayınlama yapmıyor.

Windows kablosuz medya aktarımı:
.
yayın aktarımı.png

Olayı şöyle örneklendirerek anlatırsam daha anlaşılır olacak;

Medya1

Bu 1GB'lık dosyanın saniyedeki medya akış hızı şöyle Overall bit rate : 51.6 Mb/s. Yani emin olmamakla birlikte saniyede 51.6 mblık veriyi kablosuz olarak tv ye gönderiyor bilgisayar. Bu dosya sorunsuz bir şekilde tv de oynuyor, görüntü kaybı olmadan. Medya infosunu paylaşıyorum.
2dk hdr.JPG

Medya2
Evet şimdi gelelim asıl soruna, medya 2 olarak paylaştığım bu dosya 58,5GB ve 2 saatlik bir film. Overall bit rate : 61.4 Mb/s.

Bu Medya2'yi Tvye kablosuz yansıttığım zaman 4k yerine 720 p çözünürlüğünde açılıyor, 720 yerine 4k açması gerekiyor. Saniyelik veri akışları bir birine bu kadar yakınken neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba. Medya2 gibi hangi medyayı aktarmaya çalışırsam sorun oluyor. Medya2 infosunu paylaşıyorum.

matrix4k info.JPG

Aklıma zaman sınırı geldi ama daha önce 4k olarak 40 dk'lık bir medya oynatmıştım 4k olarak sorun çıkmamıştı. Acaba bu medya aktarımında dosya boyutu sınırı mı var? kablosuz ağ olarak 5Ghz bandını kullanıyorum, çekim mesafesi olarak hemen yan oda ve çekim gücü full olarak görünüyor.

Edit: Kablolu olarak denedim fakat sonuç yine aynı. Modemin 1Gbps portunu kullandım ama nafile.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son mesajlar