Windows 10 %100 Disk Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

EGGoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben oyun oynarken %100 disk oluyor ve oyun donup kalıyor. Ben kaç aydır niye donuyor diyordum artık ögrenmiş oldum. Birde her hangi bir program açarken %100 Disk oluyor o program 3 saniye sonra normale dönüyor. Harddisk degiştim gene aynı.. Sorun böyle, birde gördügünüz gibi Görev Yöneticisini açarkende Disk uçuyor.
Adsız.png

onderak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
windows sorun bildirme denilen şey, sürekli çalışıyor sanırım. bunu sağ tıklayıp görevi sonlandır deyip deneyebilir misiniz_? varsa bu servisi win + r services.msc den bulup, komple kapatmak bile sorununuza çözüm olabilir kardeşim... kötümsel olmak istemiyorum ama, bir virüs genelde bu şekilde harddisk kullanımını yüzde yüzlere çıkartır...

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Windovs 10 un genel sorunu dostum bu konuyla ilgili ssd almanı öneririm

onderak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu sorun geçen sene çıkmıştı, hala çözülemedi mi bu? Yaw...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Windows 10 daha çok yeni sistemlerle uyumlu. Yeni sisteminiz olsa bile eğer düzgün bir HDD'ye sahip değilseniz bu sorunun çıkma ihtimali çok yüksek. SSD bu sorunun kesin çözümüdür.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
(1)
>Windows Başlat'a sol tıkla
>Aç/Kapa'nın üstündeki Ayarlar'a tıkla
>Gizlilik
>Tanılama ve geri besleme
Tanılama verileri: Temel olarak seçin.
Bu sayfada yer alan diğer tüm seçenekleri "Kapalı" konuma getirin.
Geri Bildirim sıklığı: Hiç bir zaman olarak seçin.
Ayarlar penceresini kapın.

(2)
Şu mesajımdaki yönlendirmeyi uygulayın ve bilgisayarı baştan başlatın.

Disk kullanımında bir iyileşme oldu mu gözlenmeyin.

(3)
Windows (Windows Update ile) ve yüklü olan sürücülerin (Aygıt Yöneticisi üzerinden) güncelleğini kontrol edin.

Her hangi bir işlem yapıldıysa, bilgisayarı baştan başlatın. Disk kullanımında bir iyileşme oldu mu gözlenmeyin.

(4)
CCleaner ile sistem bakımı ve optimizasyonunu yapın. (İhtiyaca göre program menüsünden, sistem (Windows) ve uygulama verilerini Temizle'yin.

Ben kaç aydır niye donuyor diyordum artık ögrenmiş oldum
Daha öncesinde de aynı Windows 10 sürümünü kullanıyordun ve %100 disk kullanımı sorunu yoktu mu?
Sorun böyle, bir de gördüğünüz gibi Görev Yöneticisi'ni açarken de disk uçuyor.
Görev yöneticisinde "Windows Sorun Bildirme" işlemi var, buna ilişkin bir hata kodu ya da mesajı alıyorsan, bunu paylaşman yararlı olur.