win7 den win 10 geçerken kurulumda kayıt defteri hatası veriyor

Bu konuyu okuyanlar

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
merhaba arkadaşlar win7 den win10 geçmek istedim kurulum yaparken ilk adımları geçiyorum bir kaç defa pc yeniden başlıyor daha sonra aşağıdaki hatayı veriyor...

googlede araştırıyorum daha önce böyle bir sorun yaşayan olmamış bu sorunu nasıl hallederim?

NOT: 6-7 yıldır hiç windows kurmamıştım sistem kayıt defteri hata görmüş ise bunu nasıl hallederim şimdiden teşekkürler.

Screenshot_1.png

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
merhaba arkadaşlar win7 den win10 geçmek istedim kurulum yaparken ilk adımları geçiyorum bir kaç defa pc yeniden başlıyor daha sonra aşağıdaki hatayı veriyor...

googlede araştırıyorum daha önce böyle bir sorun yaşayan olmamış bu sorunu nasıl hallederim?

NOT: 6-7 yıldır hiç windows kurmamıştım sistem kayıt defteri hata görmüş ise bunu nasıl hallederim şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 101784
Format atın. PC özellikleri nedir?

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Format atın. PC özellikleri nedir?

yani önce win7 format atıp daha sonra mı win10 güncelliyeyim?

pc özelliklerim aşağıda
dediğim gibi 6-7 yıl hiç format yüzü görmedi pc mesleğim webmaster sadece kodlama yaptığım için hiç gerek duymamıştım son zamanlar ağır açılma olunca dedim bari win10 olsun

hemen hemen aynı özelliklerde yeğenimin pc si var onda win10 kurulu
Screenshot_2.png

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
yani önce win7 format atıp daha sonra mı win10 güncelliyeyim?

pc özelliklerim aşağıda
dediğim gibi 6-7 yıl hiç format yüzü görmedi pc mesleğim webmaster sadece kodlama yaptığım için hiç gerek duymamıştım son zamanlar ağır açılma olunca dedim bari win10 olsun

hemen hemen aynı özelliklerde yeğenimin pc si var onda win10 kurulu
Ekli dosyayı görüntüle 101785
Hayır. Direkt Windows 10 kurun o dediğiniz anlamsız boşa zaman kaybı ve HDD ye zarar.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Format atarak Windows yükseltmek daha sağlıklı olur. Aynı zamanda verilerinizi yedek almayı unutmayın. :)

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Format atarak Windows yükseltmek daha sağlıklı olur. Aynı zamanda verilerinizi yedek almayı unutmayın. :)
c sürücümde verileri yedekledim diğer sürücülerim etkilenmez değilmi :)
Hayır. Direkt Windows 10 kurun o dediğiniz anlamsız boşa zaman kaybı ve HDD ye zarar.

sürekli bahsettiğim gibi windows kurma ve donanım da oldukça acemiyim

bu videodaki iso indirsem ve kursam doğru bir kaynakmıdır?