Win10 disk birleştirme yarıda kaldı çöktü

Bu konuyu okuyanlar

Fatihkaptan42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben performans azaldığı için yapmamam gereken bir şey yaptım ve C:'ye sağ tık diski en iyi hale getir e bastım uzun bir süre( 3 saat) disk analiz ayrıştırma birleştirme fln sürdü ama hiç uyarı olmadığı için ben hata olduğunu düşünüp durdura bastım ve c:'yi birleştşrdiği için programlar açılmadı ve bende yeniden başlattım ama Asus k555ub laptopum uefi kurulum yapanlar bilir normalde ilk anakart ekranı geliyor bi gidiyor geliyor ikinci anakart ekranı dönerek açılıyor yani windows ibaresi hiç gelmiyor.. Bende ise ilk anakart yazısı geldi sonra ikinci gelen ekranda dönen şey sürekli dönüyor herhalde diskte sorun çıktı yarıda kestiğim için beklettim 2-3 saat ardından olmadı 7-8 saat beklettim ve sorun aynı devam etti. Yine win10x64 kurulum usb'm vardı taktığımda yine aynı ekran kaldı herhalde windows kaynaklı olduğu için öyle olduğunu umut ediyorum. Sadece biosa girebiliyorum başka herhangi birşey yapılamıyor Windowsta

Sizden istediğim dosyaları kurtarma yolu (usb ye sistem atma yoluyla)

Ve de yarıda kalan defrag işlemini live cd tarzı yapan program önerirmisiniz

Sadece win10 usb si denedim ama İnşallah olur size şimdiden teşekkür ediyorum lütfen yardım önerilerine açığım
Not:hdd açamam hem tecrübem yok hemde 1 aylık pc

İyi günler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Harddiskin depo sistemi yazılımsal olarak hasarlanmış geçmiş olsun. Veri kurtaramazsın bu harddiskten. Usb Live tarzı sistemle açıp diski sıfırlayabilirsiniz.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Disk birleştirmeyi yarıda kesmek en ufak bir soruna sebep olmaz.
Sadece disk birleştirme programı interrupt harici çok ciddi bir hata verir ve kesilirse, o anki birleştirdiği hangisiyse o dosya bozulabilir yani tek bir dosya bozulur en fazla.
Windows'un disk birleştirmesi defrag algoritmasının en basit kısımlarını yaptığından ve özellikle büyük dosyaları es geçtiğinden 1 saatten fazla sürmez.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Herhangi bir Linux sürümünü usb'ye yazdırıp açarak dosyalarına erişebilir ve kurtarabilirsin.
Manjaro Linux tavsiyemdir.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşın dediği şekilde verilerini sorunsuz şekilde kurtarabilirsin. Olmazsa sanal windows 10 x86 ile girebilirsin. Disk birleştirme işlemini MyDefrag'dan başka yazılımla yapma. Güvenli moda girip System Disk Monthly birleştirmesi yaparsan 1 yıl disk birleştirme yapmana gerek kalmaz.

Fatihkaptan42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sağolun arkadaşlar söylemişken bir sıkıntı daha var indirdiğim win10x64pro gelişmiş başlangıçla dahi başlatsam güvenli mod vs seçim ekranı yok (uefi ile kurdum ) bunun sebebi kurulummu yoksa farklı bir isomu yüklüyüm

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Çok sağolun arkadaşlar söylemişken bir sıkıntı daha var indirdiğim win10x64pro gelişmiş başlangıçla dahi başlatsam güvenli mod vs seçim ekranı yok (uefi ile kurdum ) bunun sebebi kurulummu yoksa farklı bir isomu yüklüyüm
Masaüstü açıldığı zaman windows tuşu + R kombinasyonu yap ve çalıştıra "msconfig" yaz. Önyüklemede güvenli ön yükleme tikini işaretle yeniden başlat tamamdır. Çıkmak istersende o tiki kaldır.