Win XP sata HDD driver ekleme yardım

arkadaşlar bende kalıtımsız xp cd si var ve içinde her sata diski tanıyan bir driver var ben bunu başka bir xp cd si içine atmak istiyorum nasıl yapabilirim

not: vista dvd si içindeki sata disk driverini xp cd sine ekleyebilirmiyim, nasıl

outcast

Asistan
1 sen nasıl profesör rütbesindesin.
2 nlite ile kendi bilgisayarının sata driverını entegre edebilirsin (ayrıntı vermeyeceğim çünkü profesörsün :mrgreen:)
3 bu işlem için öncelikle kendi sata driverını bulman lzm(üreticinin web sayfasında vardır) vistanın içinden sata driverını almaya çalışmak cebelitarık boğazını yüzerek geçmeye çalışmak kadar zahmetli olur.

nsgnc

Profesör
Önce hangi sata sürücüsünü eklemek istiyorsan onu bulup indireceksin. Daha sonra nlite'dan ekleyebilirsin. Öyle sağdan soldan çıkararak yapmak kolay değil.

Big

Doçent
1 sen nasıl profesör rütbesindesin.
2 nlite ile kendi bilgisayarının sata driverını entegre edebilirsin (ayrıntı vermeyeceğim çünkü profesörsün :mrgreen:)
3 bu işlem için öncelikle kendi sata driverını bulman lzm(üreticinin web sayfasında vardır) vistanın içinden sata driverını almaya çalışmak cebelitarık boğazını yüzerek geçmeye çalışmak kadar zahmetli olur.

1- Burada rutbe alabilmek için foruma katılım esastır yani kimse kimseyi sınava almaz karıştırdın galiba
2- Herkes herşeyi bilecek diye bir kuralmı var ?
3- Bildiğin şeylerle içindeki eziklikleri dışarı vurma
4- Ukalalık yapma
5- Son olarak bu forumun sloganını ezberle

Not : İstersen beni Pc meraklısının avukatı olarak kabul edebilirsin tabi o sana benden daha iyi cevaplar verebilir.

cagdasnas

Asistan
cd hazırlama programı var Nlite diye içine ne istersen entegre ediyosun.Şahsen ben uğraşmadım.bilgisayarcıya gidip sp3lü sata xp aldım :p:D

arkadaşlar dediklerinizi biliyorum saolun ama ben farklı bi yöntem sormuştum onuda kendi kendime buldum :mrgreen:

outcast

Asistan
1- Burada rutbe alabilmek için foruma katılım esastır yani kimse kimseyi sınava almaz karıştırdın galiba
2- Herkes herşeyi bilecek diye bir kuralmı var ?
3- Bildiğin şeylerle içindeki eziklikleri dışarı vurma
4- Ukalalık yapma
5- Son olarak bu forumun sloganını ezberle

Not : İstersen beni Pc meraklısının avukatı olarak kabul edebilirsin tabi o sana benden daha iyi cevaplar verebilir.

ezik olan belli oluyor. ukalalığı hakediyorum. ben foruma katıllım yapanlarıda gördüm saçmalayarak cvp verenleri. sdn nin kalitesine yakışmıyor.
son olarak.
you should use google before asking dummy questions

Big

Doçent
ezik olan belli oluyor. ukalalığı hakediyorum. ben foruma katıllım yapanlarıda gördüm saçmalayarak cvp verenleri. sdn nin kalitesine yakışmıyor.
son olarak.
you should use google before asking dummy questions

Hakikaten ukalalıkta diz boyusun

Ben zaten senin bilgini sınamadım ki yukarıdaki maddeleri sıralarken çünkü bilginden önce insanlığını sorgulamak istedim açıkcası belki sende kendini sorgularsın diye düşündüm cevabımıda aldım insan olma yönünde adım atarsan eğer bundan sonra sana cevap yazma gereği belki hissederim bay ukala.

Tsunmys

Profesör
Nlite programı ile XP'ye SATA sürücü eklemek diye araştır Google'dan. Şimdi işten çıkıyorum :) çok vaktim yok :)

by_erdal21

Asistan
Arkadaşlar yeni model anakartlarda sata tanıtmak gerekiyormu halen.İntel chipsetlerde sata tanıtmaya gerek kalmıyordu.Diğer firmalarda durum değişmedi mi?

pc meraklısı nlite dışındaki yöntemi bizimle paylaş istersen.Milleti birbirine düşürdün zaten :D