Win 7 home premium işlemci sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
:helpsmilie:arkadaşlar benim kullandığım windows 7 home premium bu ara işlemciye çok yükleniyor sistemim yeni ve orta düzeyde 1gb ram 2.50 ghz intel pentium duo çift çekirdek sorunum ise belgelerin olduğu klasöre girince işlemci tavan yapıyo virüs taramasını 3 ayrı antivirüsle yaptım bulunup sisnen virüsler oldu ama yinede sorun devam ediyo sürekli kullandığım antivirüs avast 4.8 pro ayrıca sistem temizliği için advanced system care kullanıyorum pc yi aldığımda vista starter yüklüydü ama şu ana kadar 50 çeşit işletim sistemi değiştirdim diyebilirim k-lite codec pack yüklü ayrıca sistemi çok yoran programlar kullanmıyorum bu işe bi akıl erdiremedim yardımlarınızı talep ediyorum sayın arkadaşlar :helpsmilie:

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
CMD'yi yönetici olarak aç.

1-) Chsdk.exe yi çalıştırır

2-) sf/ scannow 'ı çalıştır....

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
tam anlayamadım biraz açarmısın kardeş

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
belgelerim klasörünün içindeki belgelerin görünümünü değiştir,görünüm büyük ise açmak için illaki işlemciyi zorlayacaktır ve burdan da anladığım kadarıyla sen zaten bilgisayarın ömrünü yemişsin nevar ne yok kurup kaldırmışsın ama 1GB ram da az herhalde hazır bilgisayar kullanıyorsun eğer öyleyse hiç uğraşma öyle devam et.

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
arkadaş komutun ne yapacagınıda sölesen :D

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
doğru klasör önizlemeli ondan olabilirmi ondan ise boşuna evham yapmışım ve de 50 dediysek de 50 değil yani en fazla 10 tane olabilir sonuçta pc mden en iyi şekilde faydalanmak istiyorum hepsi bu windows 7 ide xp de undercover oynayamıyorum diye kurdum çünkü win 7 ram i xp den daha verimli kullanıyor ayrıca hdd min sağlık durumu gayet iyi alakanız için teşekkürler eğer yine olursa yine oldu yazarım önceliklle captaingreen arkadaşın söylediği olaya bi bakayım

---------- saat 14:25 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:18 eklenmişti ----------

klasör görünüşünden değil sayfaya resim nasıl konur bilmediğim için resmini koyamıyorum ama görev yöneticisinde işlem olarak explorer.exe %99 kullanıyor diğer işlemlerede %1 kalıyor şu an bile bööle
ne zaman belgelerin olduğu klasörü açsam hep bööle oluyo

---------- saat 14:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:25 eklenmişti ----------

arkadaşım komut satırını yönetici olarak açsam bile o söylediğin dosyaları tanımıyor çalıştırılabilir dosya değil falan diyo ayrıca komut satırının yazıları değişmiş ü harfi yerinde sayılar var çok acayip olmuş neden acaba

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
arkadaşlar siz birbirinize gülerken benim sorunum hala devam ediyor sistemi test ettim bişey çıkmadı hdd sağlık durumu %93 diyor acaba bundanmı

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
uyguladım bi sorun bulunmadı

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
bu işlem veri kaybetmeme sebep olabilirmi acaba çok değerli 50 gb lik arşivim varda

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Belli bir klasörde işlemcinin tavan yapmasının 2 ana nedeni,

Antivirüs taraması ( çoklu dosya )

Windows Dizin oluşturma hizmeti hatası

Değişik klasörlerde çalışırken,

Başlangıçta çalışan gereksiz bir program. İlla virüs, spy olması gerekmez.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
yani o programları devreden çıkarırsam sorun düzelirmi

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
yani o programları devreden çıkarırsam sorun düzelirmi

Windows dizinlemede hata varsa ya da kapatılmışsa sürekli tarar. İşlemci tavan yapar.

Ya da klasör çok yüklüdür antivirüs çok uğraşır. İşlemci tavan yapar.

Dizinlemeyi kapatmakta antivirüsü durdurmakta mantıklı değil tek klasörde yapıyorsa. Klasörü parçalamayı dene sorunu bulana kadar. Antivirüsü gözlemle.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
windows dizinleme kapalıydı açmam gerekiyorsa açayım ama bişey daha sorun en fazla firefox un indirme eklentisinin klasöründe oluyor normalde belgelere girince işlemci 50 lerde geziyor ama o klasöre girince işlemci tavana vuruyor ve oturum kapatıp açmadan düzelmiyor klasörü silemiyorum içinden bişey alamıyorum işlemci tavan yapp işlem yapamıyor firefox u kaldırdım ama yine klasörü silemiyorum avast ve nod 32 ile taradım avast bişey bulamadı nod 32 bi tane buldu onuda sildim ama yine sorun devam ediyor

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
windows dizinleme kapalıydı açmam gerekiyorsa açayım ama bişey daha sorun en fazla firefox un indirme eklentisinin klasöründe oluyor normalde belgelere girince işlemci 50 lerde geziyor ama o klasöre girince işlemci tavana vuruyor ve oturum kapatıp açmadan düzelmiyor klasörü silemiyorum içinden bişey alamıyorum işlemci tavan yapp işlem yapamıyor firefox u kaldırdım ama yine klasörü silemiyorum avast ve nod 32 ile taradım avast bişey bulamadı nod 32 bi tane buldu onuda sildim ama yine sorun devam ediyor

Arkadaşım senin sorunun çok farklı yerlere kaymaya başladı :)

Firefox kaldırdığın halde klasörü silememen garip. Demek arka planda hala çalışıyor. Başlangıç öğelerini kontrol et. Olmazsa güvenli kip ile silmeyi dene. o da olmazsa East-tec eraser gibi bir programla kaldır. Bunlar windows çözümlerinden bazıları. İşlemcinin tavan yaptığı klasörlerin boyutunu azalt (parçala)

Ve windows dizinlemeyi aç. Az disk alanı kazanacağım diye yavaşlamaya değmez.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
okey teşekkürler bak bunlar aklıma gelmemişti hemen yapacağım sonucu bildiririm

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
maalesef buda olmadı güvenli modda bile aynısı olıuyor yani belgelerde işlem yapınca işlemci %100 oluyor herşey donuyor güvenli modda bile
avast güvenli modda taradı bişey bulamadı galiba bana format yolu gözüktü ve win 7 macerası buraya kadar tekrar xp ye dönüş çünkü bunları xp de yapmıyo tabii xp ye dönünce undercover de oynayamıyacam çünkü xp de ram kasıyor oyunu donmalar oluyor napalım başa gelen çekilir

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
maalesef buda olmadı güvenli modda bile aynısı olıuyor yani belgelerde işlem yapınca işlemci %100 oluyor herşey donuyor güvenli modda bile
avast güvenli modda taradı bişey bulamadı galiba bana format yolu gözüktü ve win 7 macerası buraya kadar tekrar xp ye dönüş çünkü bunları xp de yapmıyo tabii xp ye dönünce undercover de oynayamıyacam çünkü xp de ram kasıyor oyunu donmalar oluyor napalım başa gelen çekilir
Formatını Windows 7 ile gerçekleştir:D

XP ye bundan sonra dönülmez ne kadar anti-linuxçu olsamda XP'ye döneceğine Linux dağıtımlarından birini kullanmalısın...

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Win 7 Home Basic'i denesene. Attan inip eşeğe binmeye gerek yok bence.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
teşekkürler dediklerinizi yapacağım galiba bana win 7 home premium uğurlu gelmedi