Win 10 vs 7 ?

Bu konuyu okuyanlar

cooldudepls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar bir sorum olacak modern bi pc ama 8 gb ram için win 7 mi win 10 mu kurulmalı ? Eğer 10 ise home mi yoksa pro mu kurmak mantıklı olur. (Bu arada ssd var.) oyun oynamak için en verimlisi ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Win10 tabiki. Win7 desteği güncellemesi yok eski sistemler için anca kullanılır.
Zaten win7 de bileşenlerin driverini tek tek indirmeniz gerekir Win7 desteği olmaz donaniminizin.

Win10 pro küçük işletmeler için öneriliyor aralarında sıradan kullanıcıların işine yarayacak özellik yok ancak dijital lisans almanız çok ucuza mal etmeniz demek olur. Pro da home da 20 30 tl olduğundan pro alın geçin ?

cooldudepls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Win10 tabiki. Win7 desteği güncellemesi yok eski sistemler için anca kullanılır.
Zaten win7 de bileşenlerin driverini tek tek indirmeniz niz gerekir Win7 desteği olmaz donaniminizin.

Win10 pro küçük işletmeler için öneriliyor aralarında sıradan kullanıcıların işine yarayacak özellik yok ancak dijital lisans almanız çok ucuza mal etmeniz demek olur. Pro da home da 20 30 tl olduğundan pro alın geçin ?
8 gb ram yetmez diye korkuyorum sıkıntı yaratır mı ? Eski hdd li pc de yarısını kullanıyordu ramin.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
8 gb ram yetmez diye korkuyorum sıkıntı yaratır mı ? Eski hdd li pc de yarısını kullanıyordu ramin.
Yarısını kullanan işletim sistemi değil arkaplan programları felandır.
8 gb win10 için gayet fazlasıyla yeterli.
Kullanacağınız programlar için yeterli olmazsa orası tartışılır

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Rica ediyorum. Başlığınızı “yardım edin, lütfen” gibi başlıklardansa
Konuyla ilgili sorununuzu kısaca özet geçmeniz daha iyi olacaktır.
Böylece konu hakkında bilgisi olanları daha hızlı konuya toplarsınız

İyi forumlar