Win 10 Oyunlarda donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar merhaba, öncelikle iyi forumlar.

GTX 1060 6 gb
Ryzen 5 1600
8 gb 3000 mhz ram olan bir sistemim var. Önceden böyle bir şey yoktu fakat uzun zamandır bilgsayarda yoğun bir ses vardı, fan gücünü arttırıp iyice soğuttum fakat bugün fifa 18 oynarken (birkaç saat oynadım) oyun birden dondu ve DITTT benzeri bir ses çıkardı, alt tab yaptım mouse resmen piksel piksel ilerledi bende rest atmak zorunda kaldım.

Bu sorun nedendir? Fan kirli olabilir mi? Veya ekran kartı fanı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu sorun fanla alakalı bir durum gibi değil hocam. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ve sürücüleri nasıl güncellediniz? Bu hata daha çok sürücü veya yazılımsal bir hata gibi ama düşük ihtimalle donanımsal da olabilir.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Bu sorun fanla alakalı bir durum gibi değil hocam. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ve sürücüleri nasıl güncellediniz? Bu hata daha çok sürücü veya yazılımsal bir hata gibi ama düşük ihtimalle donanımsal da olabilir.
ne yapabilirim bunun için? ben driver booster ve driver pack solution kullanıyorum. Şuana kadar böyle bir sıkıntı yoktu sadece CS-GO'da birkaç kez donmuştu, format mı atmalıyım? Mavi ekran hatası almıyorum hiç

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ne yapabilirim bunun için? ben driver booster ve driver pack solution kullanıyorum. Şuana kadar böyle bir sıkıntı yoktu sadece CS-GO'da birkaç kez donmuştu, format mı atmalıyım? Mavi ekran hatası almıyorum hiç
Hocam sakın ama sakın o tarz sürücü güncelleme programlarını kullanmayın. Kim bilir hangi saçma sürücüyü indirdi. En iyisi temiz bir format atın ve sonra sürücüleri Windows Update ile güncelleyin. Son olarak ekran kartı güncellemesi için GeForce Experience programını indirin ve son sürücüyü kurun bu kadar. Ek olarak anakartın sitesinden ses programını veya MSI'ın kendi programlarını en son kurabilirsiniz.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Hocam sakın ama sakın o tarz sürücü güncelleme programlarını kullanmayın. Kim bilir hangi saçma sürücüyü indirdi. En iyisi temiz bir format atın ve sonra sürücüleri Windows Update ile güncelleyin. Son olarak ekran kartı güncellemesi için GeForce Experience programını indirin ve son sürücüyü kurun bu kadar. Ek olarak anakartın sitesinden ses programını veya MSI'ın kendi programlarını en son kurabilirsiniz.
kurulu ve son sürüm de yüklü Age of empires 3'de bile fps drop yiyorum şuan. Sanırım tek çare format :( Windows update nasıl kullanılır bilmiyorum :S çok sağolun