Yardım Win 10 bazı kısayollar ve uygulamamalar silindi ve bilgisayar yavaşladı

Bu konuyu okuyanlar

mert taş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benim bilgisayarımda TPM girişi varmı diye bakmak için kasayı söktüm baktım.Yarın okulum olduğu için bilgisayarıra geri kabloları takmadım ve gelip kabloları takıp açtığımda bişeyler silinmişti.Bunu araştırmak İçin internete girmiştim sayfalar 5-6 saniyede zar zor açılıyodu.Bi gariplik olduğunu farkettim.Sizce bu bi virüsmüdür değilse sorun nedir ve nasıl düzeltilebilirim.
(Fotoğraktaki yeni klasörler silinen uygulamalarımın yerleri)
Mesaj otomatik birleştirildi:

acil yardıma ihtiyacım var

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Benim bilgisayarımda TPM girişi varmı diye bakmak için kasayı söktüm baktım.Yarın okulum olduğu için bilgisayarıra geri kabloları takmadım ve gelip kabloları takıp açtığımda bişeyler silinmişti.Bunu araştırmak İçin internete girmiştim sayfalar 5-6 saniyede zar zor açılıyodu.Bi gariplik olduğunu farkettim.Sizce bu bi virüsmüdür değilse sorun nedir ve nasıl düzeltilebilirim.
(Fotoğraktaki yeni klasörler silinen uygulamalarımın yerleri)

acil yardıma ihtiyacım var
virüs yavaşlatması normal ama sizin işlem yaptıktan sonra bununn olması sizin bişeylere zarar verdiginiz anlamına geliyor.kabloları takarken birşeyleril zorladınızmı ssdiniz varsa ona bir baskı yada zarar verdinizmi veya hardisk varsa ona cünkü bunlar işlem yaptıktan sonra oldugu icin bu iddiaları güclendiriyor hardisk bozuldugunda %100verim saglayamaz bilgisiyar donmalar mevcut olur bilgisiyarınızda buna benzer şeyler varsa anlatırsanız bizde hangi iddaya yönelecigimize karar verebilirz örnegin veri kaybolma ve dosya tasırken hata alıyormusunuz?veya ses geliyormu?

mert taş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
virüs yavaşlatması normal ama sizin işlem yaptıktan sonra bununn olması sizin bişeylere zarar verdiginiz anlamına geliyor.kabloları takarken birşeyleril zorladınızmı ssdiniz varsa ona bir baskı yada zarar verdinizmi veya hardisk varsa ona cünkü bunlar işlem yaptıktan sonra oldugu icin bu iddiaları güclendiriyor hardisk bozuldugunda %100verim saglayamaz bilgisiyar donmalar mevcut olur bilgisiyarınızda buna benzer şeyler varsa anlatırsanız bizde hangi iddaya yönelecigimize karar verebilirz örnegin veri kaybolma ve dosya tasırken hata alıyormusunuz?veya ses geliyormu?
herhangi bir zorlama yapmadım sadece kapağı açtım TPM girişne baktım kappatım

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
herhangi bir zorlama yapmadım sadece kapağı açtım TPM girişne baktım kappatım
hangi kabloları cıkartıgınızın fotografını atarmısınız?

virüsten şüpheleniyorsanız en büyük beliritsi dosya boyutlarının anormal şekilde büyümesi vbdir ona bakabilirmisiniz?

mert taş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarcıya götürdük oto onedriveye atmıs ondan wilinmiş gibi görünmüs ama halen yavaş

Son mesajlar