Wifi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

haxron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar online oyunlarda ping sorunu çekiyorum server farketmeden.normal oynarken bi anda pingim oynamaya başlıyor işte 60 ms alıyorum 60-80 arası sürekli oynuyor bu da fps oyunlarında sıkıntı yaratıyor.çok iyi bir modem kullanmıyorum ve wifi ile oynuyorum.modemim çok uzakta değil arada duvar yok ama ethernet ile bağlanma şansımda yok.wifi güçlendirici alsam işime yarar mı öneriniz var mı ?

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
arkadaşlar online oyunlarda ping sorunu çekiyorum server farketmeden.normal oynarken bi anda pingim oynamaya başlıyor işte 60 ms alıyorum 60-80 arası sürekli oynuyor bu da fps oyunlarında sıkıntı yaratıyor.çok iyi bir modem kullanmıyorum ve wifi ile oynuyorum.modemim çok uzakta değil arada duvar yok ama ethernet ile bağlanma şansımda yok.wifi güçlendirici alsam işime yarar mı öneriniz var mı ?
wifi kartın sorunlu olabilir
oynadığınız oyunun sunucuları sorunlu olabilir
modemin çok iyi olsada kul yapımı modemde sorun olabilir

haxron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an yaptığım testte 17 gösteriyor ama ara ara bunun 10na düştüğünü ya da 30a kadar yükseldiğini de görüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

wifi kartın sorunlu olabilir
oynadığınız oyunun sunucuları sorunlu olabilir
modemin çok iyi olsada kul yapımı modemde sorun olabilir
wifi kartımın sorunlu olduğunu nereden anlayabilirim?
oynadığım oyunu sunucusunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü tek bir oyun oynamıyorum ve oynadığım oyunlar popüler oyunlar genelde.
(modemin çok iyi olsada kul yapımı modemde sorun olabilir) bu cümlenizi anlamadım hocam

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Şu an yaptığım testte 17 gösteriyor ama ara ara bunun 10na düştüğünü ya da 30a kadar yükseldiğini de görüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

wifi kartımın sorunlu olduğunu nereden anlayabilirim?
oynadığım oyunu sunucusunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü tek bir oyun oynamıyorum ve oynadığım oyunlar popüler oyunlar genelde.
(modemin çok iyi olsada kul yapımı modemde sorun olabilir) bu cümlenizi anlamadım hocam
wifi driver güncel değilse güncelleyin. anlık yükselmeler altyapınızla ilgili de olabilir ki ona bişe yapamazsınız zati birde oyun oynarken modeme tel tablet bağlı ise kapatın, wifi güçlendirici etkili olmaz zati yakınsınız modeme

Code015

Asistan
Reaksiyon puanı
278
"Velorınt" mı oynuyorsunuz acaba? Yabancı sunucuyu deneyin. TR sunucusu patates.