Wifi/Bluetooth bozuldu Nasıl Düzeltebilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Xperia z telefonum usbden şarj olurken kasa üstünden 2-3 kere halıya düştü ama 20 cm mesafe yani halıda sert değil fazla en son düştüğünde resetlendi telefon bi açıldı wifide bluetoothta açılmıyor. Wifi açılır gibi çubuk mavi oluyor wifi menüsüne girince sanki hiç tıklamamışım gibi çubuk kapalıda oluyor. Bluetoothta açılıyor diyor açılmıyor.

Öncelikle telefonu sıfırladım. Root vardı kaldırdım. Tekrar root attım. Flashtooldan kernel flashladım. En son dayanamayıp orijinal türkiye yazılımını flashladım. Ama genede aynı sorunu veriyor. Sadece yabancı sitelerde bikaç kişi yaşamış bu sorunu ve oradada çözebilen yok. Biri safemoda almış sonra düzelmiş. Ben denedim olmadı.
Kimi beklemiş 10 gün böyle kullanmış en son resetlediğinde düzelmiş. Kimide en son sürümü flashlamış düzelmiş. Bunların hepsini denedim ama düzelmedi.
En son artık sony servisine vermeyi düşünüyorum.

Hayır telefonun elimden betona düşüp 3-4 takla attığı bile oldu ama 20 cmden halıya düşüpte acaba parçasımı oynadı içerde bişe mi oldu yoksa yanlışmı yapıyorum. 4.4.4 kitkat vardı telefonda. Gene stock 4.4.4 kitkat flashladım wipeli şekilde. 5.02 mi flashlamalıyım acaba ? Ki tr için çıkmadı bile daha.

Bir de gene bunlarla alakalı bişey sanırım pc companiondan telefonu onaramadım. Orada mtp modunda bağlayın diyordu ama ne zaman mtp moduna alıp cihazı bağlasam kendi kendine yığın depolama msc moduna dönüyordu. Mtp modunda kalıyor ama bağlayınca direk mscye dönüyor. Hepsi telefon halıya düşünce oldu.

Bi kablosumu koptu bişey mi oldu anlamadım gitti.

Bir bilen varsa Allah için yardım etsin hiç bir sorun yokken ortaya çıktı şimdi. Ne yapmalıyım ?

Ayrıca şimdi baktım uygulamalar tümü kısmında sadece bluetooth ve wifi ile ilgili şeylerde en altta izinlerin altında mavi yazıyla com.sonymobile.softreset.permission.RECEIVE_SOFTRESET yazıyor. anlamı nedir ? Neden sadece bunlarda ?

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bi lolipop ftfsi flaşlamsdığım kaldı o ftfde yabancı ülkenin romu. Biri çıksa deseki ses kısmaya 5 açmaya 10 kez bas düzelicek...

Reaksiyon puanı
16,109
servisçinin merhametli ellerine gitmeyi arzuluyor anakartın üzerinde kablolar olcak wifi ve blutooth için onlar çıkmış olabilir daha kötüsü pcb çatlamış da olabilir servise vermen gerek sorun donanımsal sony teyzenin donanım sorunu var...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
servisçinin merhametli ellerine gitmeyi arzuluyor anakartın üzerinde kablolar olcak wifi ve blutooth için onlar çıkmış olabilir daha kötüsü pcb çatlamış da olabilir servise vermen gerek sorun donanımsal sony teyzenin donanım sorunu var...

İyi bari büyük bişey değildir inşaallah.

Şimdi denedim. Wifi hotspotta çalışmıyor.

tripletrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün bendede aynı sorun başladı ne yaptın düzeldi mi şuan yardım edebilir misin

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
dün bendede aynı sorun başladı ne yaptın düzeldi mi şuan yardım edebilir misin

Valla düzelmedi. Ne yaptım ettim bir daha yerlere attım kaç tane telefoncu dolaştırttım 1 ay ordan oraya dolaştı etti yok düzelmedi. En son teleserviceye gönderdim garantisi bitti diyede 1152 tl fiyat biçtiler. Değişim yapıcaklardı heralde. Dedim siz hayırdır cihaz zaten sıfırı 1099 tl 2 sene garantili tertemiz. Geri gönderdiler. Öyle kaldı yeni telefon bakıyorum bakalım.

Reaksiyon puanı
16,109
Valla düzelmedi. Ne yaptım ettim bir daha yerlere attım kaç tane telefoncu dolaştırttım 1 ay ordan oraya dolaştı etti yok düzelmedi. En son teleserviceye gönderdim garantisi bitti diyede 1152 tl fiyat biçtiler. Değişim yapıcaklardı heralde. Dedim siz hayırdır cihaz zaten sıfırı 1099 tl 2 sene garantili tertemiz. Geri gönderdiler. Öyle kaldı yeni telefon bakıyorum bakalım.

onu dağıtıp toplayabiliyorsan anakartı sök yağsız kontak sipreyle yıka lak sür 200c fırına 3-5 dakika at sadece pcb olsun mikrofon hoporlör olmasın ne olucak?

A

AsenaKARA

SDN Okuru
benim telefonum huawei vision u8850. telefonu ben de aynı şekilde düşürdüm ve şuan wifi ve bluetooth açılmıyor.Telefonum hakkında pek bilgim yok iç donanımı yazılımı falan ne yazık ki sizce problem soket tarzı bi çıkma mıdır yoksa daha vahim bi şey olabilir mi? şimdiden teşekkürler

Mert TURHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar lg g2 wifi sorununu cozmus bulunmaktayim bilgi almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar lg g2 wifi sorununu cozmus bulunmaktayim bilgi almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir.

Yaşadığınız sorunu nasıl giderildiğini mesaj olarak buradan paylaşırsanız sorun yaşayan arkadaşlarımız bilgi sahibi olurlar.

Reaksiyon puanı
16,109
bana ulaşabilir değil buraya yazman gerek başka bir yerde olsan süresiz ban kazanırdın ve konun kilitlenirdi...

Muhammed Adışen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mert kardeşim bende de g2 var 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum ama yaklaşık 1 hafta önce wifi bozuldu, eve geldigimde wifiyi açtım ama o an açılmadı sürekli açılıyor gibi oluyor ve wifi açılıyor yazıyor ama açılmıyor aynı zamanda kapanmıyor da wifi hotspot da bozuldu bi yardımcı olur musun bana facebooktan ulaşırsan çok sevinirim

Son düzenleme:

mustafa tan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mert kardeşim bende de g2 var 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum ama yaklaşık 1 hafta önce wifi bozuldu, eve geldigimde wifiyi açtım ama o an açılmadı sürekli açılıyor gibi oluyor ve wifi açılıyor yazıyor ama açılmıyor aynı zamanda kapanmıyor da wifi hotspot da bozuldu bi yardımcı olur musun bana facebooktan ulaşırsan çok sevinirim
Merhaba soruna çözüm bulabilidinizse bana da anlatır mısınız?
--- Gönderi Güncellendi ---
Yaşadığınız sorunu nasıl giderildiğini mesaj olarak buradan paylaşırsanız sorun yaşayan arkadaşlarımız bilgi sahibi olurlar.

Aynı sorunu Samsung A7 de yaşıoyorum nasıl çözerim?

KLoroeS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözüme kavuşturan arkadaş var ise yardımcı olabilirmi aynı sorunları bende yaşıyorum telefonda mobil veri,wifi,wifi hotspot,bluetoth açılmıyor.çözümü hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

lucarth

Doçent
Reaksiyon puanı
131
10 agustos 2017 bugun 3 yildir kullandigim g2 de bluetooth acilmiyor ve ara sira kendini reboot ediyor, artik elden cikarma vakti geldi

excelent137

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de xperia Z telefon kullaniyorum. Sorun wifi yla ilgili. Uzak mesafde wifi tutmuyor. Mesele abimle ayno odada oturuyoruz onun telefonu samsung full cekiyor bende baglanmiyor hatta hic cekmiyor. Kac kere sifirladim. Son care sony pc companion dan hard reset atmak. Sorun donanimsal ola bilirmi. Servise basvurmalimiyim?

Reaksiyon puanı
16,109
daha önce bağlantıda sorun yoksa sonradan olduysa servise vermen gerek.

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim de cihazımda wifinin öyle açılmama gibi birşey yok fakat wifi çok yavaş ve Bluetooth açılıyor fakat ne o başka cihaz bulabiliyor ne başka cihaz benimkini görebiliyor bunu bir telefoncuya söyledim adam wifi bluetoth hotspot vs. anakartta aynı elemanda o parça bozulmuştur dedi bende anakartın üzerindeki parçayla oynaşmak ne kadar güvenli bilemedim bunu herhangi farklı bir şekilde çözebilmek (en azından wifi güçlendirebilmek) veya bu işlemin güvenilirliği hakkında bilgi verebilirmisiniz