Wifi Adaptörü ile Bağlanılan Kablosuz Ağ Kayboluyor

Bu konuyu okuyanlar

omrtuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere "Corpus Zen - WF-56" model numaralı bir wifi anteni (adaptörü) kullanıyorum. Sürekli bağlı olduğum kablosuz ağ birden kayboluyor, fakat kaybolan kablosuz ağı bilgisayarımın kendi mevcut adaptörü görüyor.

Acaba bu sorunun kiralama süresi, ssid ile alakası olabilir mi? Daha önceleri de yaşadım bu sorunu ama belirli bir zaman sonra otomatik görmeye başlıyor veya antenin konumunu değiştirmem çözüme ulaştırıyordu beni, fakat bu sefer hiç biri işe yaramadı yardımlarınızı bekliyorum..

1- Bilgisayarın harici adaptörü
Kare içine aldığım kablosuz ağ, anten tarafından görülmüyor
jQAj1W.png

2- Wifi 2 - (wifi anteni)
NOGWgg.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
WiFi anteni olan adaptörü kapatıp açarsanız sorununuz düzelebilir.

omrtuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sanırım takıp çıkarırsanız olur. Belki de sorun başka bir şeyden kaynaklanıyordur. WiFi adaptörünün driverı güncel mi?

İnternet üzerinde manuel arayıp yüklemek istedim ama bulamadım, aygıt yönecisi üzerinden güncel gözüküyor. Taktığımda zaten direk tanıyıp otomatik kurulum yaptı kendisi. Bu arada takıp çıkardım değişen bir şey olmadı

sinan sevimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
resimlerde birinde 7 birinde 3 tane ağ mevcut birinde sinyal seviyeleri az birinde fazla bağlanmak istediğin kablosuz ağ telefonda gözüküyor mu (gizli ağ yapılandırmış olma ) eğer modem uzakta kalıyor ise çekmiyor olabilir. yada daha önce 1. wifi den bağlandın ise otomatik bağlantı sağlayıp 2.de pasif duruma düşürebilir.1. wifiden kablosuz ağları yönet kısmından bağlanmak istediğin modemi sil tekrar dene

omrtuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
resimlerde birinde 7 birinde 3 tane ağ mevcut birinde sinyal seviyeleri az birinde fazla bağlanmak istediğin kablosuz ağ telefonda gözüküyor mu (gizli ağ yapılandırmış olma ) eğer modem uzakta kalıyor ise çekmiyor olabilir. yada daha önce 1. wifi den bağlandın ise otomatik bağlantı sağlayıp 2.de pasif duruma düşürebilir.1. wifiden kablosuz ağları yönet kısmından bağlanmak istediğin modemi sil tekrar dene

Birisi dizüstü bilgisayarımın harici wireless adaptörü (az çeken), diğeri ek adaptör, ek adaptör ile haftalardır kullandığım internet birden kayboldu, kaybolan interneti dizüstü bilgisayarımın harici adaptörü görüyor fakat ek olarak kullandığım adaptör görmüyor, bu kaybolan kablosuz internet telefondan da gözüküyor, dediğiniz silme işlemini yaptım ama olumuz

sinan sevimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sonradan takılan wifiyi başka bir cihazda deneme şansın var mı

omrtuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun düzeldi.
Ne yaptım; Elektrikler gitti bir süre tekrar geldiğinde wifi de gözükmeye başladı, modeme res atmama rağmen fayda etmemişti, ilginç