Öneri Wifi Adaptör Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ScriptKiddie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar herkese selam,

Evimi değiştirdim ve modemden bilgisayara kablo çekebilecek ortamım maalesef yok. Bu yüzden bir wifi adaptörü almayı düşünüyorum. PCIex tabiki daha iyi ama, kasada bir adet de ses kartı takılı. bu wifi kartını ya ses kartının altında pciex16 portuna takacağım(eğer m2 disk sebebiyle devredışı olma durumu yoksa) ya da ekran kartının hemen üstüne dibine takacağım ki bende 1080ti var çok soğuk olmayan bir kart. Bu da wifi kartı olumsuz etkileyebilir. Ayrıca ileride anakartı değiştirdiğimde bu kart boşa düşecek tamamen. Ne zaman değiştiririm bilmiyorum ama. Ne dersiniz bunlara rağmen PCI-e alınır mı yoksa USB'de iş görür mü ?

Şu iki modeli seçtim öncelikle; WİFİ 6E'ye gerek olur mu ihtiyaç var mı emin olamadım henüz. 6ghz bandını kullanan bir cihaz dahi yok evimde. Router desen piyasada bile yok doğru düzgün.
ve

USB olarakta bu modeli seçtim.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
PciEx adaptörü almanızı öneririm hem kendi soğutucusu da var, sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Bence 6e'ye gerek yok zaten modeminiz de desteklemiyordur. Modeminiz desteklese bile 6 fazlasıyla yeterli.