Wibiya Toolbar Sitenize Araç Çubuğu Ekleyin..

Bu konuyu okuyanlar

Rom.

Rektör
Emektar
Katılım
11 Aralık 2008
Mesajlar
15,338
Reaksiyon puanı
171
Puanları
63
wibiya-toolbar-nasil-kurulur.png


Blogları sık sık dolaşıyorsanız, yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan, ekranın altındaki barı farketmişsinizdir. Bu kullanışlı bar, "Wibiya Toolbar" olarak geçiyor ve bedava kullanılabiliyor. Wibiya.com adresinden kendiniz de bir tane yapabileceğiniz toolbar, size ücretsiz kullanım hakkı veriyor. Tamamen kısıtlamasız olan bu toolbarla beraber varsayılan olarak bir "Powered by Wibiya" yazısı gelse de, ayarlardan kapatılabiliyor.

Bu toolbar'ı WordPress blogunuza template kodlarını düzenleyerek ekleyebileceğiniz gibi, WordPress Plugin veritabanında bulunan Wibiya Toolbar eklentisini kullanarak da kolayca ekleyebilirsiniz.

Toolbar'ınızı bir kere yarattığınızda, size bir adres veriyor. Bu adresi WordPress kurulumunuza ekledikten sonra, toolbar'a yeni bir özellik eklediğinizde veya sadece görünümünü değiştirdiğinizde, sitenizde hiç bir değişiklik yapmak gerekmiyor. Sitesinde kendi hesabınızla istediğiniz değişikliği yapıp kaydettiğiniz anda sizin sitenize de yansıyor değişiklikler.

Sitesinde sizin de farkedeceğiniz gibi, kategorilendirilmiş yüzlerce eklenti yer alıyor. Bunlar sayesinde sitenizin kullanılabilirliğini artırabildiğiniz gibi, Buzz, Twitter, Digg, Facebook, Youtube gibi popüler sitelerle de bağlantı kurabilir veya sayfanıza arama, çevirmen, son yazılar veya rastgele yazı gibi bir sürü özelliği ekleyebilirsiniz.

Bir dezavantajı, doğrudan indirip kullanmanıza izin vermediğinden, sayfanıza bir DNS sorgusu daha yük bindirmesi ve sanırım kendi sunucularından kaynaklı olarak sayfanın yüklenmesini yavaşlatması. Ancak bu o kadar da büyük bir süre değil. Bir başka dezavantajı ise görünümün pek fazla özelleştirilebilmesine ve içine kendi kodunuzu eklemenize izin vermemesi.

Ancak kullanışlı bir araç yine de, iyi eğlenceler .

http://www.wibiya.com
 

Son mesajlar

Üst