Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

umuttu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaşlar,
Evde masaüstünde kablolu olarak, laptopda ise kablosuz olarak AirTies RT-206v4 TTNET internet kullanıyoruz. Laptop kullanırken bazı zamanlar (genelde oyun oynarken) internetim düşüyor ve Wi-Fi çubuklarının üstünde ünlem işareti çıkıyor. Fakat masaüstünde bir sorun olmadan kullanılmaya devam ediliyor ve modemde herhangi bir ışık sönme vs. söz konusu olmuyor. Bu durumda eğer ağdan çıkarsam tekrar bağlanamıyorum, 'Bu ağa bağlanılamıyor.' hatası ile karşılaşıyorum. Telefonumdan deniyorum, yine bağlanılamıyor. Ağ görülüyor ama bağlanılamıyor. Yani Wi-Fi bir nevi çöküyor. Tek çözüm modemi kapatıp açmak oluyor. Düzeliyor fakat bir süre sonra yine aynı durum. Bir türlü anlam veremedim ben bu olaya. Birçok forumda sordum ama cevap bulamadım; farmwire güncel, DHCP ve laptop network ayarları otomatikte. Yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim. İyi forumlar.

guvenay1966

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaş airtesin modemin internet sitesine git 192.168.2.1 yaz cikan şifre yerine tamami tukla soldaki menüden kaplosuz ag ayarlarina tikla acilan sayfada kanal yazan yer var oraya 1veya 6 veya 11 yap bendeki 6 yap altta kaydet var kaydet cik bakalim şimdi sorun varmi sende kanal kacta 1 deyse 6 yap altidaysa 1 veya 11 yap öyle dene başka ayarlara dokunma kaydet cik

- - - Mesaj Güncellendi - - -

CEVABINI YAZKİ SONUCU BİLELİM BENDE BU ŞEKİLDE HALLODU BAZEN AG AGIRLAŞIYOR 1 CEVİRİYORUM BAZENDE 11 YAPIYORUM GENELLİKLE 6 DA BIRAKIYORUM BİLGİNE YAZACAGIM BU KADAR UMARIM SORUNUNA YAZDIKLARIM CARE OLUR

umuttu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an 6'da kullanıyorum. Belli olmuyor ne zaman düşeceği. Bazen haftada bir düşüyor, bazen günde defalarca, üst üste. 1 yapıp bir süre kullanayım, ona göre cevaplarım, teşekkürler.

umuttu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun aynı şekilde devam ediyor maalesef.