Wi-Fi ağı üzerindeki cihazlara, virüslü cihazdan virüs bulaşabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

kaanyılmaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben yeni bir telefon aldım. Ama bunu Wi-Fi'ye bağlamıyorum. Sebep ise diğer cihazlarımı (laptop, telefon vb.) o Wi-Fi'ye bağlamış olmam. Diğer cihazlarımda ise virüs var ve bundan sebep aynı virüslerin telefonuma bulaşmasından korkuyorum. Yani ben laptopumda ve önceki telefonumda Instagram takipçi hilesi yapmıştım. Aynı Wi-Fi'ye bağlanırsam telefonumdan açacağım yeni Instagram hesabında takipçi hilesi olur mu? Veya başka bir virüs. Biz modemi komşumuzla ortak kullanıyoruz. Onlarında virüslü sitelere (cinsel ilişki video siteleri vb.) girip onlardan da bulaşmasından korkuyorum. Sizce aynı virüsler bulaşır mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Modem üzerinden virüs bulaşmaz. Elbette yolları var fakat dediğiniz biçimde hiç bir virüs bulaşmaz.
Takipçi hilesi mevzusuna bir şey diyemem bu konuda Instagram ne tür prosedürler izliyor emin değilim.
Fakat bu konuda da sorun yaşayacağını zannetmiyorum.

kaanyılmaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevapladığın için teşekkür ederim şimdi telefonumu wifi e bağlasam virüs bulaşmaz dimi.Elbette yolları var demişsin de aklım karıştı nasıl yani ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Telefonunuza virüs bulaşmaz :)

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modem üzerinden virüs bulaşmaz. Elbette yolları var fakat dediğiniz biçimde hiç bir virüs bulaşmaz.
Takipçi hilesi mevzusuna bir şey diyemem bu konuda Instagram ne tür prosedürler izliyor emin değilim.
Fakat bu konuda da sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
pcden pcye bulaşırmı?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Arkadaşlar ben yeni bir telefon aldım. Ama bunu Wi-Fi'ye bağlamıyorum. Sebep ise diğer cihazlarımı (laptop, telefon vb.) o Wi-Fi'ye bağlamış olmam. Diğer cihazlarımda ise virüs var ve bundan sebep aynı virüslerin telefonuma bulaşmasından korkuyorum. Yani ben laptopumda ve önceki telefonumda Instagram takipçi hilesi yapmıştım. Aynı Wi-Fi'ye bağlanırsam telefonumdan açacağım yeni Instagram hesabında takipçi hilesi olur mu? Veya başka bir virüs. Biz modemi komşumuzla ortak kullanıyoruz. Onlarında virüslü sitelere (cinsel ilişki video siteleri vb.) girip onlardan da bulaşmasından korkuyorum. Sizce aynı virüsler bulaşır mı?
wifi üzerinden güvenli cihazlara bulaşmaz ama komşunuzla interneti paylaşmayın. o illegal bir şey yaparsa internet sahibine patlar. ama anti-virus kullanırsanız birşey olmaz