Whatsapp verilerinizi IOS'ten Android'e aktarma(Kesin Çözüm)

Bu konuyu okuyanlar

zekeriyacinal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkese merhaba,öncelikle doğru başlığa mı açtım bilmiyorum konuyu ama birçok insan için faydalı olacağını düşünüyorum. Ve maalesef en kısa yol bu arkadaşlar.
Öncelikle bu konu için çoğu sitede aynı yöntem yazar ama onlarınki işe yaramıyor bizzat ben denedim çünkü.
1. Adım- Öncelikle bilgisayarınıza iTunes' u indirip bütün verilerinizi yedekleyin(şifrelememe olmasına dikkat edin)
2. Adım- Bilgisayarınıza iBackupViewer programını indirin. Yedeklediğiniz için telefonunuzun ismi ilk başta yazar ona çift tıklayarak alt menüleri açın. Daha sonra Raw Data olan bölüme tıklayarak ChatStorage.sqlite dosyasını yeni bir klasöre çıkarın. Medyalarınız içinse üst taraftan en aşağıya inerek net.whatsapp.Whatsapp klasörüne tıklayın. Alttaki kutuda o klasörün içindekileri göreceksiniz. Library/Media/... ile başlayan ilk dosyayı ve son dosyayı işaretliyin(bu dediğim ile ilk dosyadan son dosyaya kadar bütün fotoğrafları seçmiş oluyosunuz merak etmeyin) daha sonra demin oluşturduğumuz klasörün içine bunu da atıyoruz ve ikinci adım bitiyor.
3. Adım- Android cihazınızın kendi depolamasına bu dosyaları attıktan sonra WazzapMigrator uygulamasını indiriyoruz(!!google play fiyatı 11.90 tl)
4.Adım- Uygulamamızı indirdikten sonra açtığımızda zaten ChatStorage.sqlite dosyasını görecek ama medya dosyasını kendiniz seçeceksiniz.(İlk önce yukarıdaki üç noktaya tıklayın ve Select Media Folder'a basın. Karşınıza çıkan ekranda WAZZAPMİGRATOR FOLDER ı seçin.Daha sonra net.whatsapp.Whatsap-->Library-->Media ve en alttaki seçenek olan Choose Media'yı seçin ve play tuşuna basın ve gerisini o halledecek.
5. ve son Adım-(İlk önce alttaki notu okuyun!) Telefonunuza whatsapp ı kurun ve açtığınızda verileri geri yükleyi seçin ve artık mesajlarınız aktarılmıştır.
ÖNEMLİ!! --> Eğer cihazınızdaki google hesabına daha önceden bir whatsapp yedeklemesi yaptıysanız drive.google.com' a giderek bütün whatsapp verilerinizi silin değilse ilk olarak eski mesajlarınızı yüklemiş olacaksınız ve iphone'unuzdaki hiçbir mesaj gelmeyecek.

UMARIM İŞİNİZE YARAR VE TAKILDIĞINIZ Bİ YER VARSA YAZIN HER GÜN KONTROL EDECEĞİM.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Ellerine sağlık dostum güzel olmuş.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Apk var değil mi? 11.90 ne yalan söyleyeyim bir uygulamaya asla vermem. Verirsem MCPE'ye belki veririm. (25tl)

bysalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uygulamaya yedeği gösteriyorum ama içeriğini açmıyor bomboş bekliyor program ?

turgutd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba mesajlarım geldi fakat media lar gelmedi lütfen yardımcı olun çok ihtiyacım var

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende de mesajlar geldi mediaların çok ufak bir kısmı geldi ama buna da şükür dedik artık :D

EFENDİ42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba bu library dosyasında media dosyası yok bu problemi nasıl halledeceğiz

Zybldn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazının daha düzgün hali burada
"Raw Data olan bölüme tıklayarak ChatStorage.sqlite dosyasını yeni bir klasöre çıkarın" gibi eksikliklerle uğraşmasın kimse