Whatsapp mı Telegram mı

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    34

Mr.Unknown

Asistan
8 Mart 2016
158
43
28
Bir hayli zamandır bu ikiliden hangisi iyidir diye bir düşünce içerisindeyim kendim whatsapp ta kullanıyorum telegram da sadece fikirleriniz öğrenmek amacıyla açtığım bir konu sonuçta haberleri duyuyorsunuz çökme olayları ile karşılaşıyoruz bilmiyorum siz bu ikiliden hangisinin taraftarısınız yada fikriniz neler

Samet UCA

Profesör
3 Ağustos 2012
3,288
2,930
358
Telegramı bazı gruplar için kullanıyorum. Çok özel bir sebebi yok benim için. Whatsapp ise ulaşmak istediğim herkesin kullandığı bir uygulama olduğu için.
Çökme durumunun tam sebebini bilmiyorum ama telegram her ne kadar dünya çapında olsa da whatsapp kullanım oranına yakın değildir. Buda aynı oranlara sahip olduğunda telegramda da aynı sorunların yaşabileceği olasılığını doğuruyor.

Mr.Unknown

Asistan
8 Mart 2016
158
43
28
Telegramı bazı gruplar için kullanıyorum. Çok özel bir sebebi yok benim için. Whatsapp ise ulaşmak istediğim herkesin kullandığı bir uygulama olduğu için.
Çökme durumunun tam sebebini bilmiyorum ama telegram her ne kadar dünya çapında olsa da whatsapp kullanım oranına yakın değildir. Buda aynı oranlara sahip olduğunda telegramda da aynı sorunların yaşabileceği olasılığını doğuruyor.
Şuan benimde bulunduğum durum tam olarak bu daha net özetlenemezdi

Leand

Dekan
11 Ekim 2018
5,276
4,375
293
Abd vs çin olmuş watsapp son zamanlarda üzsede düzeltebilir telegram kullanmadığım için bir şey diyemem ama üstteki arkadaşın dediği gibi wp gibi yaygın olsa onda da sıkıntılar yaşanabilir.

Kararsız23

Profesör
11 Haziran 2019
1,870
2,124
293
Whatsapp. Telegram kullanmadım ama indirsem de konuşacak birilerine bulamam. Sokakta geçen insanlara sorsak %90'ı bilmez.

(Örnek: Ben)

20 Temmuz 2017
6,858
5,171
293
Malesef her şeyi 10 yıl geriden takip etme gibi bir özelliğimiz var. Telegramın tıpkı yurtdışındaki gibi patlayacağı günler bizede gelecek.

Rusyada telegram bir ara yasaklanmıştı. Protesto amaçlı ruslar yasaktan sonra belli bir saate kağıttan uçak yapıp fırlatarak protesto etmeye karar vermiştiler ve o gün her apartmandan en az 50 uçak fırlatıldı. Yer yerinden oynamıştı.

Mr.Unknown

Asistan
8 Mart 2016
158
43
28
Aslında hep bildiğimiz cevaplar ama Telegram da kullanışlı hem bilmiyor fazlaca hemde whatsapp ın piyasada büyük üstünlüğü var