WhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Katılım
4 Temmuz 2013
Mesajlar
358
Reaksiyon puanı
67
Puanları
28

WhatsApp uzun bir süredir beklenen özelliği nihayet test etmeye başladı. Bu kapsamda hem iOS hem de Android kullanıcıları için gelecek özelliğin yakında gelmesi bekleniyor.​

1617782250433.png


WhatsApp’ın test ettiği özellik iOS ve Android arasında sohbet geçmişini aktarmayı içeriyor. Bu özellik en çok telefon değiştiren ve iki işletim sistemi arasında geçiş yapmak zorunda kalanlar için oldukça iyi olacak. WABetaInfo'nun keşfettiği bu özellik, ekran görüntüleriyle ortaya çıkartıldı.

Daha önce de WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği ile kullanıcıları tek cihaz bağımlılığından kurtaracağı ve 4 farklı cihazın tanımlanabileceği iddia edilmişti. WhatsApp kullanıcılarıdan gelen geri dönüşlere göre özelliklerin üzerinde çalışıyor. Zira daha önce de WhatsApp’ın masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli konuşma özelliği aktif edilmişti.

iOS kullanıcıları Android telefona geçiş yapmak istediğinde bu özellik sayesinde kolaylıkla sohbet geçmişini taşıyabilecek. Android kullanıcıları da iPhone aldıklarında bu cihaza sohbet geçmişlerini aktarmak için özelliği kullanabilecek.

Kaynak: WhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor
 
Üst