Western Digital HDD sesi

Bu konuyu okuyanlar

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni 1TB disk aldım "wd1002faex" kafa sesimi yoksa motor sesimi anlayamadım bilgisayarda dosya işlemlerini çoğaltınca ses geliyor normal mi bu bu sesten dolayı diski değiştirdim bugün gidip yenisini aldım aynısı bunda da var. Normal mi bu. Bu zamana kadar seagete ve maxtor kullandım ilk defa western digital alıyorum bu konuda bir arkadaş yardımcı olursa sevinrim.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar yeni 1TB disk aldım "wd1002faex" kafa sesimi yoksa motor sesimi anlayamadım bilgisayarda dosya işlemlerini çoğaltınca ses geliyor normal mi bu bu sesten dolayı diski değiştirdim bugün gidip yenisini aldım aynısı bunda da var. Normal mi bu. Bu zamana kadar seagete ve maxtor kullandım ilk defa western digital alıyorum bu konuda bir arkadaş yardımcı olursa sevinrim.

Benim abim WD alıyordu. 2 tane Wd var hiç birinde ses yoktu 3. yüde Electo Worlden aldı aynı dediğin gibi ses çıktı değiştirdi başka bir marka aldı. Maxtor olması lazım. Bundada ses varsa hiç düşünme direk değiştir.

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2. bu zaten sorun orda PClabs 'da baktım şimdi 30 dbA ses veriyor diyor ve ayrıyetten bu ses cıktıgında HD Tune inceledigimde veri aktarım hızında düşüş oluyor anlamadım gitti

---------- Post added 23-11-2010 at 00:05 ---------- Previous post was 22-11-2010 at 23:43 ----------

başka kullanan varmı "western digital caviar black" 1tb onda böyle birşey var mı ?

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benim laptoptanda geliyor ve galiba garanti bakıyormuş şimdilik eskitiyim garantinin bitmesine 2 ay kala felan değiştittiricem tabi olursa şimdi değiştirirsem alacağım hdd 1 sene önceden çalışmaya başlıyacak:) bende değiştirmek için bekliyorum

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bende WD caviar black aldım yeni. bende de ses var. arkadaşım birkaç ay önce aldı onda da var :S

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Bende Caviar black kullanıyorum :)
Aynı ses bende de var :)
1,5 yıl olmuştur alalı sanırım :)
Aynı ses bende de hakim.Dosya kesme,kopyalama vs. gibi işlemleri yaparken ses kalınlaşıyor..
Ben Allaha şükür ki şu zamana kadar problem yaşamadım bu konuyla ilgili inşallah da ilerde problem çıkartmaz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İşlem yaparken ses çıkarıyor benimki de, normal diye biliyorum.
Hiç de sorun etmedim. Samsung benimki sabit disk.

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynı marka diski bende lamayı düşünüyor dum taki bu yorumları okuytana dek :) Teşekkürler

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Caviar Blackler oldukça sesli bi o kadar da performanslı harddisklerdir.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
evet o yüzden sesini düşüreyim derken performansıda düşürürsünüz