Werfault.exe ve Explorer.exe hataları

Seubon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Samsung 350v5npc model laptopum var win8 Ram 8gb işlemci i5 2.6 ghz . Biraz önce yeniden başlattım ve hata almaya başladım. Pc açılıyor samsung logosu geliyor sonra hoşgeldiniz çıkıyor buraya kadar normal ancak windows başlangıç ekranı gelmesi gerekirken siyah bir ekran ve altta program çubuğu olan yer gri renkli şekilde titriyor. Shift alt del yapınca normal bir şekilde oturum kapama görev yöneticisi ekranı geliyor. Görev yöneticisine basınca ekran simsiyah oluyor biraz bekledikten sonra az önceki ekran geliyor(titreyen). Görev yöneticisi açılıyor ve sürekli yenilenir bir şekilde herzaman. Sürekli f5 e basıyormuşum gibi yani. İşlemlere gidince cpu %50 60 civarında kullanılıyor ki ben normal zamanda %20 felan kullanıyorum oyun filan açıkken. Diğer sekmeleri de resimli koyacağım. Bir de bazen görev yöneticisindeyken WerFault.exe uygulama hatası başlığında bir hata geliyor. onu da koyacağım resimle. Ayrıca aynı hata explorer.exe şeklinde de geliyor onu resimleyemedim genelde pcyi kapata basınca çıkıyor. Bu hatayı düzeltmek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Forumlara baktım benzer konu göremedim. Werfault hatası alanlar genelde dandik oluyormuş(uyarıları kaldırmak yeterliymiş) ama resimlere bakarsanız binlerce hata var ve masaüstüne ulaşamıyorum. Recovery yapayım dedim ancak recovery gelmiyor. f9 a basıyorum altta lütfen bekleyiniz çıkıyor sonra yine hoşgeldiniz e gelip ekran titremeye başlıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
1. http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s3n8g.jpg werfault bildirimleri burada PID var ne olduğunu bilmiyorum ancak pcyi ilk açınca werfault karşısındaki PID 8000 felan gittikçe artıyor pcyi bıraktım biraz baktım 17000 olmuş sonra kapattım tekrar.
2. http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s3n8v.jpg werfault.exe hatası
3. http://t1308.hizliresim.com/1d/z/s3n91.jpg explorer.exe çalışır durumda
4. http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s3n9f.jpg cpu kullanımı %50 durumda çok
5. http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s3n9k.jpg burası da işlemler kısmı
Not: Kameram berbat kusura bakmayın.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
format at birde samsungla beraber gelen yazilimlari kaldir sürücüleri kendin kur formatan sonra

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Önce samsungla alakalı ve son yüklediğin şüphelendiğin programları kaldır. ccleaner , glary utilities gibi programlarla bir temizlik yap. Yeniden başlat. En son formatı düşün.

Seubon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü gelmiyor nasıl kaldırayım ? Format da atamıyorum teknosadan aldım cd vermediler. Aslında pcde önyüklü durumda ama ona da erişemiyorum. Servise göndericem artık herhalde.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
servise gönder sen boşver o zaman usb den felan kurabilirsin windows 8 beklemek istemiyorsan

Seubon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Veya internetten win 8 mi indirsem ? Diğer pcden indiirp cdye atsam sonra laptopa kursam ? Sizce düzügn bir win8 bulmam mümkün mü ?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
energy management ve one key recovery programları varsa kaldır hata düzelir.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
10 20 gün felan arasi sürer samsung servisi 2 kere gönderirsin bazi durumlarda sorunu bulamiyor teknisyen

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
masaüstü gelmiyorsa winkey+r tuşlarına bas çalıştırdan explorer.exe'yi çalıştır

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
1- Bilgisayar açılırken Samsung logosu göründüğünde sürekli F4 tuşuna basın.

2- Kurtarma konsolu açıldığında Geri Yükleme'yi seçin ve ardından talimatları izleyin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şu Samsung programları var yukarda yazdıklarım beraberinde yüklü gelen onlardan sorun var bir coğu kişinin yaşadığı bir sorun onları kaldırırsan düzelir vey dediğim gibi temiz bir Recovery yap ondan sonra kaldır

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
samsung kulanan biri olarak ilk gelen leptopta o kadar gereksiz pro vardiki hepsini silemeden format atmiştim ben
sende öyle yap bence( yanda güç dümesi vardi oyunlarda felan degiştirdigimde hata veriyordu explorer çeliştirmayi durdurdu diye)
kisaca sen baştan kur sürücüleride kendin yükle istersen kendi windows 8 pro 64 bit dosyasini özelden yolaya bilirim ama
genelde leptoplarla pro sürüm olmuyor etkinleştirmaniz gerekir kendin keyiniz boşa gider

Seubon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
f4 e basınca hiçbirşey olmuyordu hadi bidaha deneyeyim dedim oldu :D Mutlu oldum şimdi bak :D

Ben bide backup dvdsi hazırlıyım yaa. Driverlerimi de tutuyodum bişi olursa tekrar kurarım diye şimdi gitti hepsi recovery yapıyorum hdd 2 ye bölmemiştim. Bence virüs kaynaklı bu güzel bir antivirus kurucam ne önerirsiniz acaba

Bu arada cevap veren ilgilenen herkese teşekkür ederim sorunum çözülmüştür.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
f4 e basınca hiçbirşey olmuyordu hadi bidaha deneyeyim dedim oldu :D Mutlu oldum şimdi bak :D
hayirli olsun samsungla gelen prolari kaldirsaniz bile kayit defterinde genelde hata
oluyor işe yaramayan samsung yazilimlarini kaldirin bence

norton kulana bilirsiniz

Seubon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayirli olsun samsungla gelen prolari kaldirsaniz bile kayit defterinde genelde hata
oluyor işe yaramayan samsung yazilimlarini kaldirin bence

norton kulana bilirsiniz

Ne varsa sileceğim samsunga ait çok teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mellow:K:sleep:Neden böyle biliyormusunuz çünkü Kasıcı oyunlar facebooktaki oyunlar bu oyunla bilgisayarı kasar