WebCam On-Off v1.0 Biri sizi gözetlemesin

Bu konuyu okuyanlar

klon

Asistan
Reaksiyon puanı
19
webcam_status_on.png

internetten indirdiğiniz bir dosyadan sisteminize bulaşan bir zararlı sayesinde farkında bile olmadan Odanız BBG evine dönebilir , hatta isteyenler sizin resminizi çekip video kaydı dahi uyapabilirler , Eğer bir ebeveyn iseniz lütfen çocuğunuzu web kamerası açık şekilde bilgisayar karşısında bırakmayın web kameranızı kapatın , Geçenlerde Washington Post ta yazan ve Johns Hopkins Universitesine ait olan araştırmaya göre Bir web kamerası gizlice kişileri gözetlemek için kullanılabilir , hatta FBI ın resmi açıklamalarında web kamerasının lambasını dahi yakmadan suçluları gözetleyebildiğini açıklamıştı , işte bu gibi tehlikeler sebebi ile eğer Kullanmıyorsanız Web kameranızı kapatınız . bunun için en emniyetli yol ise sürücüsünü disable etmektir , eğer bir tıkla bunu gerçekleştirmek istiyorsanız WebCam On-Off v1.0 isimli yazılımı kullanabilirsiniz (Ücretsiz ve Portabledir)

http://www.sordum.org/8585/webcam-on-off-dont-let-your-webcam-spy-on-you/

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kamerayı hoparlörün arkasına gömüyorum :).

Kullandığımdan da değil hani.

Kullanırsam telefonumdan görüşüyorum.Şİmdi de fişten sökmeyi düşünüyorum çünkü mikrofon entegreli kamera.

klon

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Dikkatli olmakta fayda var . Bu arada üstteki Yazılıma ne gibi ilaveler yapılabilir konularında aklınıza gelen birşeyler olursa lütfen yazınız , teşekür ederim

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
BIOS ayarlarından iptal ediyorum ben kameramı :p

E. Balimre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teyzem webcamin önüne beyaz kağıt yapıştırmış en garanti yöntem :cool:

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Kamera kullanmıyorum. Dolapta duruyor.

klon

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Sanırım ilerde bütün web kameraları kapatma kapağı ile birlikte gelecek

blm45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bencede en iyisi kameranın önünde kayar kapak olması hem de ekstra programlarla uğraşılmaz

Baran.wt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
webcam_status_on.png

internetten indirdiğiniz bir dosyadan sisteminize bulaşan bir zararlı sayesinde farkında bile olmadan Odanız BBG evine dönebilir , hatta isteyenler sizin resminizi çekip video kaydı dahi uyapabilirler , Eğer bir ebeveyn iseniz lütfen çocuğunuzu web kamerası açık şekilde bilgisayar karşısında bırakmayın web kameranızı kapatın , Geçenlerde Washington Post ta yazan ve Johns Hopkins Universitesine ait olan araştırmaya göre Bir web kamerası gizlice kişileri gözetlemek için kullanılabilir , hatta FBI ın resmi açıklamalarında web kamerasının lambasını dahi yakmadan suçluları gözetleyebildiğini açıklamıştı , işte bu gibi tehlikeler sebebi ile eğer Kullanmıyorsanız Web kameranızı kapatınız . bunun için en emniyetli yol ise sürücüsünü disable etmektir , eğer bir tıkla bunu gerçekleştirmek istiyorsanız WebCam On-Off v1.0 isimli yazılımı kullanabilirsiniz (Ücretsiz ve Portabledir)

http://www.sordum.org/8585/webcam-on-off-dont-let-your-webcam-spy-on-you/

tşkler bilgilendirdiğiniz için

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ben bu konuda biraz eski usul davrandım, entegre kamera olduğu için şekli bozmayan ufak siyah bant yapıştırdım. :)