Web Yazılım bilen var mı?

Bu konuyu okuyanlar

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
bende yazılım öğrenmek istiyorum

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
nereden başlamalıyız hangi programa bakmalıyız

IMKEREM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Altıntıdır:
"Eğer web programlama öğrenmek istiyorsan, öncelikle web tasarımın temellerini öğrenmen gerekir ki, ileride web programlamayı, modern standartlara göre yapabilmen için bu bir zorunluluktur. Bu bakımdan temel olarak öğrenmen 3 dil var. Bunlar:
  • HTML
  • CSS
  • JavaScript
HTML ile bir web sayfasının temel statik yapısını nasıl oluşturacağını öğreneceksin. İleride öğreneceğin programlama dilleri ile bu şekilde HTML sayfasının yapısına gömüleme yapacaksın.

CSS ile HTML etiketlerini biçimlendirmeyi, özelleştirmeyi öğreneceksin. Bu dil daha çok görselliğe dayanır ve HTML'in yeterli gelmediği durumlarda, sayfayı modern bir görselliğe dönüştürmek için kullanılır.

Javascript ise, senin istediğin web programlamanın başlangıç dillerinden biri. Programlamaya ilk bu dilden gireceksin. Bu dille mantıksal işlemler yapıp, kullanacaksın.

PHP dediğimiz programlama dili de, yukarıdaki dillerle bir bütün halde çalışır ve herhangi bir web sayfasındaki tüm veri dediğimiz bilgileri taşır. (Kullanıcı kayıt işlemi, veritabanı işlemleri, tarih fonksiyonları vb.) Web sayfalarındaki dinamik yapıyı bu dil oluşturur. Aslında bu tarz bilgileri JavaScript ile elde edebilirsin fakat şu anda web programlama ile herhangi bir bilgin olmadığı için ayrıntıya girmiyorum. PHP dili ile de veritabanı işlemlerini SQL dili kullanabilirsin ve PHP ile en çok kullanılan veritabanı yönetim sistemi olan MySQL'de kendini geliştirebilirsin."

mehmeterdogannet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar benim amacım yazılım öğrenmek değil. Aklımda bir nöbetçi eczane projesi var. Bu https://eczaneleri.net/ tarz bir nöbetçi eczane sitesi yaptırmak istiyorum. Bütçe sorunum yok şimdilik..
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilgilenen arkadaş var ise mehmeterdogan[at]hotmail.com adresine mail atabilir...

Son düzenleme: