Web Kamera Oturumu Sona Erdi...

Bu konuyu okuyanlar

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlaaar :) hepinize süper bir problem ile geldim....

Hemen konuya geçiyorum:

Derin araştırmalarım sonucunda Windows 7 de bir hata ile karşılaştım ancak çok ilginç bir problem....

İşletim Sistemi: Windows 7 (32bit)
Web Kamerası: Tak Çalıştır (Orjinal Driver'ı ve Windows Üzerinde'ki driver'da denenmiştir)

1- MSN'de web kameramı açınca bir süre sonra "Web Kamerası Oturmu sonra" erdi diyor ve kapanıyor...
2- İşin ilginç tarafı ise, karşı tarafta ki kullanıcı Windows 7 yada Vista ise bunu yapıyor :)
3- Karşı taraf Windows XP işletimine sahipse böyle bir problem olmuyor, kamera şıkır şıkır çalışıyor...

Elimde mevcut iki adet webcam var... Bilgisayarım'da ki Analog TV Kartını da iptal ettim sürücüye tıkantı olmasın diye ;)...

Bir kameranın üreticisi: VMicro
Diğer kamera üreticisi: eMPIA Technology

bu iki kamerada aynı problemi yapıyor... Demek ki sürücü ile alakalı birşey değil bu...

Sizce sorun ne olabilir ?... WLM 7.5 denenmiştir, Skype'da böyle bir sorun olmuyor, kamera yerel yapıda calisiyor.. Ha şunu da denedim :)
Kendi Bilgisayarım da iki tane oturum açtım ve webcam'ı açtım ve kapanmadı :)
ama başkası kamera gönderince kapanıyor (Windows 7 ve Vista işletim sistemi olanlar tabii..)

ControL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar aynı sorun bendede var yalnız 7.5 yüklemiyo pc yeni sürümü yüklemeyi gösteriyo ?

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Skype'ta yapmıyorsa sorun wlm'dedir büyük ihtimal. 7.5 yerine son sürümü yükleyip deneyin.

ControL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7.5 yüklemiyo son sürümü öneriyo sadece..

İşletim Sistemi: Windows 7 (32bit) çogunlukta wista ve win7 olan pc lere cam açamıyorum
Web Kamerası Oturmu sonra" erdi diyo tek tek cam hiç acılmıyo bazen ikili camı gönderdigimde acılıyodu simdi oda acılmıyo msn kaldırıp yeniden kurdum olmuyor ne yapmamı önerirsiniz ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
uyumluluk modunu xp spk3 yapıp deneyin derim bakalım gene hata verecekmi..??

ControL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım nasıl yapacam onu msn simdi kökten sildim yenisinide kurmuyo kurulu diyo format atıcam herhalde artık ??

---------- saat 19:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:01 eklenmişti ----------

arkadaşlar bilgisayara format attım win7 tekrar yükledim hangi msn kuruyum bu soruna karşi ?

ControL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl bi forum ya günlerdir bi kisi cevap yazmadi :(