WD Harici harici hard dirve'm Mac'ile çalışmıyor !

Bu konuyu okuyanlar

Ahmed-Fire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar, WD markalı bir harci hard drive'm var Windows işletiminde sıkıntısız bir şekilde çalışıyor, ama MacBook'a taktığımda ne (Finder) nede (Disc Utility) uygulamasında görünmüyor, hard drive'a çeşitli formatlar bile attım (NTFS, exFat, Fat32) sonuç yine görünmüyor, Sizce WD ve Apple arasında bir uyumsuzlukmu var yoksa harhangi bir uygulamayla çözülebilirmi ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Mac'ten, Mac'in desteklediği bir formatta biçimlendirmelisin k, bu seferde Windows'ta çalışmayacaktır.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
macda ntfs desteğinde okuma ve yazma izini veren bir eklenti vardı onu kur ve diski ntfs yap sorun düzelecektir.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
HDD bağlayıp terminal açın ve diskutil list yazıp enter tıklayın password yazar ise şifrenizi girin, yalnız şifrenizi yazdığınız zaman gözükmeyecektir haberiniz olsun.Çıkan bilgilerin ekran görüntüsünü alıp paylaşır mısınız?

Ahmed-Fire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD bağlayıp terminal açın ve diskutil list yazıp enter tıklayın password yazar ise şifrenizi girin, yalnız şifrenizi yazdığınız zaman gözükmeyecektir haberiniz olsun.Çıkan bilgilerin ekran görüntüsünü alıp paylaşır mısınız?

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam alıntı yapmışsınız ama ya bir yazı eklemeyi yada bir resim eklemeyi unutmuşsunuz galiba.

Ahmed-Fire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam alıntı yapmışsınız ama ya bir yazı eklemeyi yada bir resim eklemeyi unutmuşsunuz galiba.
Kusurua bakama hacam formda yeniyim o Yüzden nasıl resim eklicemi bilmiyorum
Ama sana gördüklerimi söyliyebilirim terminal'de dediğin yazıyı yazdım ve bana sadece (internal SSD) yani sadece MacBook'un hard diski hakında bir bilgi verdi üstelik harici hard disk takılıyken :(

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Option tuşuna basılı tutup bilgisayarınızı başlatın burada gözükecek mi, eyer ki burada bir işleme denk gelmez iseniz C tuşu ile deneyin yine tekrar bir şey görmez iseniz D tuşu ile bir test yapın bakalım.

Ahmed-Fire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Option tuşuna basılı tutup bilgisayarınızı başlatın burada gözükecek mi, eyer ki burada bir işleme denk gelmez iseniz C tuşu ile deneyin yine tekrar bir şey görmez iseniz D tuşu ile bir test yapın bakalım.
Her 3 yoluda denedim bi şey olmadı :(

zizitr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tuxera NTFS for Mac programini kullanabilirsin

Ahmed-Fire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tuxera NTFS for Mac programini kullanabilirsin
Bu uygulamayıda denedim yine Harici HDD görünmüyor, bende bi hp laptop bide hp pc var win 10 yüklü ikisindede tıkır tıkır çalışıyor ama harici WD HDD'iyi MacBook'a taktığımda görünmüyor ve nedense başka bir marka Harici HDD (TRANSCEND markası) MacBook'a taktığımda direk görünüyor :( sanarım buda bi tür şansızlık :)

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam model bilgilerini yazar mısınız lütfen, ayrıca içinde işinize yarayacak çok önemli bilgiler yok ise Fat32 format'ın da biçimlendirip dener misiniz. Eyer ki sadece kendi bilgisayarınız da kullanacaksanız HFS+ formatına çevirip, Windows üzeri TransMac yada HFS+ Paragon ile kullanabilirsiniz.

anilwashere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam sorun halledildi mi? bende de suan aynı sorun var hiç bir şekilde görmüyor wd harddisklerimi..